azerbaycan turizm üniversitesi

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Gelişmiş olanakları ile öğrencilerine çok önemli avantajlar sağlamakta olan mingecevir politeknik entitüsü her alanda kendini kanıtlamıştır.

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycanda enerji bölümü eğitimi verilmesi için Azerbaycan Sanayi Üniversitesi’nde bölüm olarak açılan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, günümüzde hem Mekanik Fakültesi hem de Ekonomi ve Yönetim Fakültesi ile Azerbaycan da enerji bölümü eğitiminin lider eğitim kurumu haline gelmiştir. Mingeçevir Teknik Enstitüsü 1991 yılında Azerbaycan Bakanlar Kabinesi kararıyla ilk olarak bölüm statüsünde açılmış ve 1992’de Mingeçevir Enerji Enstitüsü adını alarak eğitime devam etmiştir. Azerbaycan enerji mühendisliği eğitiminin büyük oranda gelişmesini sağlayan enstitü, 1993’de Mingeçevir Politeknik Enstitüsü olarak anılmaya başlanmıştır.

Yerleşkesi Mingeçevir’de bulunan enstitü Avrupa standartlarındaki eğitimi ile Azerbaycanda ekoloji mühendisliği okumak isteyenlere eğitim hizmeti sunmasının yanında, Mühendislik Ekonomisi eğitimiyle de yurtdışından gelen öğrencilere kapılarını açmaktadır. 24 eğitim sınıfı, bilimsel araştırma laboratuarları, kapsamlı spor tesisleri, konferans salonu ve birçok kabinesiyle Azerbaycanda makine mühendisliği, bilgi teknolojileri, bilgisayar bilimleri ve ekonomi yönetimi bölümleri ile eğitimini sürdürmektedir. Azerbaycanda bilgi teknolojileri eğitimi almak isteyen öğrenciler de yurtdışı eğitimin en güvenilir ve kaliteli eğitim ofisi olan Eurostar’a yoğun ilgi göstermektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

Profesyonel danışmanlık hizmetleriyle yerleşim, kayıt, kabul ve danışmanlık gibi alanlarda öğrencilere yardımcı olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, uygun fiyatlarla yurtdışında kaliteli yükseköğretim almanızı sağlamaktadır. Azerbaycanda bilgisayar bilimleri alanında da yükseköğretim görebileceğiniz Mengeçevir Politeknik Enstitüsü, Eurostar’ın fiyat avantajlı çözümleriyle Türkiye’de ve birçok medeni ülkede denk sayılan bir diploma sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Azerbaycan ekonomi yönetimi eğitimin Avrupa standartlarında olması nedeniyle ilk tercih konumuna sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, tüm öğrencilerine Öğrenci Bilim Topluluğu, Özgür Meslektaşlar Birliği Grubu ve daha pek çok öğrenci kulübünde sosyal faaliyetlerde bulunma imkanı da sağlamaktadır.Azerbaycan ekonomi yönetimi eğitimin Avrupa standartlarında olması nedeniyle ilk tercih konumuna sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, tüm öğrencilerine Öğrenci Bilim Topluluğu, Özgür Meslektaşlar Birliği Grubu ve daha pek çok öğrenci kulübünde sosyal faaliyetlerde bulunma imkanı da sağlamaktadır.

Mianecheviri Politeknik Enstitüsü, doğu Fransa’nın Alsace bölgesinde yer almaktadır. Bölge, 1871’de Almanya tarafından ilhak edildi ve yeni Alman eyaleti Alsace-Lorraine’in bir parçası oldu. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bölge, 1919 Versay Antlaşması uyarınca Fransa’ya iade edildi. Mianecheviri Politeknik Enstitüsü, adını Fransız Devrimi sırasında Fransa için savaşan General Charles-Joseph-Edmond Mekhau-Vieux de Mianecheviri’den almıştır. Bu savaş sırasında İtalya’daki Fransız ordusuna komuta etti ve oradaki hizmetinden dolayı birkaç madalya kazandı. Buradan enstitünün bölgesinden seçkin askerleri onurlandırmak istediği anlaşılıyor.

Mianechemviri, ülkedeki ilk politeknik enstitüsüydü. Her bölüm, mühendislik veya bilgi teknolojisi alanında lisans derecesine götüren kurslar sunar. Bu kurslar sırasında öğrenciler akademik bilgilerini pratik problemlere nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Ayrıca bu becerileri gelecekteki kariyer yollarına nasıl uygulayacaklarını da öğrenirler. Ayrıca, mianecheviri’deki tüm dersler Fransızca olarak verilmektedir, bu da öğrencileri hem Fransızca hem de matematikte yetkin olmaya teşvik eder. Fransızca hala uluslararası düzeyde önemli bir dildir, bu nedenle akıcı olmak, mezunların Fransızca’nın konuşulduğu diğer ülkelerde iş bulmalarına yardımcı olacaktır.

Mianecheviri mühendislik ve BT kurslarına odaklanmaktadır. Bununla birlikte, işletme, turizm ve bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) için de kurslar sunmaktadır. Fransızca mianecheviri’de izin verilen tek dil olduğundan, tüm resmi belgeler İngilizce’ye veya diğer dillere tercüme edilmeden önce Fransızca’dan Alsas diline çevrilir. Bu enstitü, mianecheviri’de ders almak isteyen uluslararası öğrencileri ağırlamak için FIA otomotiv teknisyeni olmak isteyen uluslararası öğrencilere kısa kurslar sunmaktadır. Ayrıca bu enstitüde öğrenciler ve öğretim üyeleri arasında uluslararası değişimi teşvik etmeyi amaçlayan bir fahri komisyonu vardır.

Mianecheviri, eğitim programlarının yanı sıra öğrencilerinin becerilerini uygulamaları için sağlıklı bir ortam sağlar. Kampüste 100.000’den fazla kitap ve süreli yayın içeren bir kütüphanenin yanı sıra Cezayir mutfağı, Çin yemekleri ve Alsace-Lorraine’den yerel spesiyaliteler sunan üç restoran çıkışlı bir kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca ağırlık odası, devre antrenman makineleri, koşu parkurları ve bisiklet parkuru olan bir parkur, iki tenis kortu, iki voleybol sahası, iki kale direkli basketbol sahası ve öğrencilerin dersler sırasında oturabileceği tribünler bulunmaktadır. Öğrenciler bu tesislere haftanın yedi günü 06:30 – 22:30 saatleri arasında zaman sınırı olmaksızın erişebilir.

Öğrencilerin tercih etmeleri halinde kampüs dışında yaşamak zorunda kalmamaları için okulun yakınında kiralık daireler de mevcuttur. öyle yapmamak. Bu daireler geniştir ve fırın veya mikrodalga fırın gibi modern cihazlara sahiptir; her dairede dört yatak odası ve duş ve küvetli dört banyo bulunmaktadır. Daireler, okulun ortaklarından biri aracılığıyla çevrimiçi listeler aracılığıyla veya check-in veya check-out saatleri için düzenlemeler yapmak için doğrudan aranarak temin edilebilir.

Genel olarak, mianecheviri’deki öğrenciler mükemmel bir eğitim tesisinden ve verimli bir şekilde ders çalışmaya elverişli konforlu yaşam koşullarından yararlanır. Bu enstitünün adı bize, ülkelerinin özgürlüğü için çok şey feda eden eski seçkin askerleri hatırlatıyor. Açıkça bu yeni kurum, iddialı bir hedefe doğru çabalayarak mezunlarının ülkelerini hem akademik hem de kariyer açısından iyi temsil etmelerini istiyor: I. ve II. Dünya Savaşlarından sonra yeniden yapılanma sırasında ülkelerini yönetmeye uygun vatandaşlar yetiştirmek.

Türkiye’den Azerbaycan’a Ulaşım;

Uçak Karayolu Diğer
Türkiye’den Azerbaycan’a her gün THY seferlerinin bulunması öğrenciler için çok büyük bir kolaylıklıktır.İstanbul-Bakü arası uçuş seferleri yaklaşık 2 saat sürmektedir.Uçak biletleri genel olarak makul fiyatlardadır. Azerbaycan sınır kapılarında herhangi bir vize uygulaması yoktur. Fakat karayolunu tercih edeceklerin Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca otobüs, tren ve gemi seferleri de bulunmaktadır.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!