Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Dünya genelinde yaşanan en son teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilerini bu bilgiler ile yetiştirmekte olan..

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgi:

2000 senesinde Azerbaycan’daki eğitim sistemi değişiklikleri esnasında Azerbaycan Teknoloji Enstitüsü statü değiştirmiş ve Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi olarak eğitimine devam etmiştir. Yurtdışında teknoloji üniversitesi olarak sağladığı eğitimle saygın okullar arasında olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi’nin temelleri; Krasnodar Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan Tarım Enstitüsü ve Azerbaycan Politeknik Enstitüsü’nün birleşerek Şarapçılık Bölümü’nü oluşturmasına kadar dayanmaktadır. Azerbaycanda Makine Mühendisliğieğitimiyle dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrenciye hizmet vermektedir.

Azerbaycan rodyoteknik mühendisliğieğitim programının başarısı sayesinde 1982’de yapılan yarışta önce ikincilik ödülü ve sonraki yıl da aynı yarışmada Azerbaycan birinciliği ödülünü alan üniversite, eğitim kalitesini de böylece ortaya koymuştur. Azerbaycanda otomasyon mühendisliği tarafından verilen kaliteli eğitimle öne çıkan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katkılarıyla eğitimini büyük oranda geliştirmiştir. Ayrıca Azerbaycanda ekonomi yönetimi, devletçilik ve siyaset bölümlerdeki öğrencilere verilen eğitimin daha kaliteli hale gelmesi için kurulan Haydar Aliyev Okulu da eğitim vermeye devam etmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan kaliteli ve güvenilir hizmetlerle tüm öğrencilere eğitim imkanı sağlayan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi’nde verilen eğitim, 2007 senesinde Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından akreditasyon çalışmasından geçmiş ve sonrasında sertifika alarak kendini kanıtlamıştır. Yerleşme, kayıt, kabul, danışmanlık gibi hizmetleri her zaman en avantajlı fiyatlarla sağlayan Eurostar’ın çözüm odaklı seçenekleriyle yurtdışında teknoloji üniversitesi mezunu olmak için daha fazla beklemeyin ve bizimle irtibata geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi;

• Makine Mühendisliği

• Teknolojik Makineleri ve Donanımlıkları Mühendisliği

• Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

• Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

• Elektronik, TelekomUnikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği

• Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi;

• Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi;

• Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi;

• Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

Dünyanın en önemli ve gelişmiş eğitim kurumlarından biri Azerbaycan’daki Teknoloji Üniversitesi’dir. 2012 yılında kurulan UTA, Kafkasya bölgesindeki ilk ve tek teknoloji üniversitesidir. Aynı zamanda dünyadaki bu tür beş üniversiteden biridir. Üniversitenin altı ana fakültesi vardır: mühendislik, bilgi teknolojisi ve bilişim, yönetim, beşeri bilimler ve sosyal bilimler ve eğitim ve bilişim. Bu altı ana fakültenin dışında, yedi küçük fakülte vardır: kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği, inşaat mühendisliği, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği ve bilgi teknolojisi.

Teknoloji üniversiteleri, ileri düzeyde ders çalışmaları ve dereceleri ile karakterize edilir. UTA’da tüm kurslar İngilizce olarak verilmektedir ve bir lisans derecesi üç yıllık eğitim gerektirir. Öğrenciler ayrıca katı işe alım uygulamaları nedeniyle kurslarını tamamlarken yüksek notlar alırlar. Bu faktörler, öğrencilerin derecelerini tamamlarken başarılı olmalarını kolaylaştırır. Ayrıca, üniversitenin çalışma güçlüğü çeken öğrencilere yardımcı olan ve düşük gelirli öğrencilere ücretsiz ders kitapları sağlayan birçok fakülte danışmanı vardır. Tüm bu faktörler, öğrencilerin UTA’da başarılı olmasını kolaylaştırıyor.

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, kamuya açık, çok disiplinli, araştırma ve geliştirme odaklı bir teknoloji kurumudur. Altı ana fakültesi vardır: mühendislik, bilişim ve yönetim, beşeri bilimler ve sosyal bilimler, eğitim ve bilişim. Mecity ülkedeki tek üniversitedir ve BT ve Bilgi Sistemleri alanında dereceler sunar. Tüm öğretim üyeleri, yüksek lisans derecesine sahip yüksek eğitim seviyelerine sahiptir; bu da üniversitenin başarılı olmasına katkıda bulunur. Üniversite, hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri tarafından kullanılabilen yedi binden fazla kitap ile iyi donanımlı bir kütüphane sistemine sahiptir.

MeCity, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunmaktadır. Bakü, nüfusu 2 milyonu aşan 200’den fazla millete ev sahipliği yapan uluslararası bir mega kenttir. Ancak bu kişilerin sadece %15’i üniversite mezunudur. Mecity, yüksek öğrenimdeki bu boşluğu gidermek için çevrimiçi bir üniversite sağlayarak bunu değiştirmeyi amaçlamaktadır. Mecity, University of Technology Sydney (UST) ve University of South Australia (ABD) gibi çeşitli üniversitelerin desteğiyle Dr. Kamilla Arazi tarafından kurulmuştur. Üniversite, 2015 yılında dört programla BT derecelerine odaklanarak faaliyetlerine başlamıştır: web tasarımı ve geliştirme, yazılım geliştirme ve programlama dilleri, veritabanı ve uygulama geliştirme ve e-İş geliştirme.

Azerbaycan’daki Teknoloji Üniversitesi devrim niteliğindedir. ülke çapında daha fazla vatandaşa yüksek öğrenim fırsatları sağlamaya yönelik bir adım. Bir teknoloji üniversitesi kurmak, bu ülkeyi teknolojik olarak daha gelişmiş hale getirmek için önemli bir adımdı. Bununla birlikte, teknolojik ilerleme açısından diğer ülkelere kıyasla hala iyileştirme için yer var. O zamana kadar, Azerbaycan’ı teknolojik olarak daha da ilerletmek UTA gibi teknoloji üniversitelerine kalmış!

Türkiye’den Azerbaycan’a Ulaşım;

Uçak Karayolu Diğer
Türkiye’den Azerbaycan’a her gün THY seferlerinin bulunması öğrenciler için çok büyük bir kolaylıklıktır.İstanbul-Bakü arası uçuş seferleri yaklaşık 2 saat sürmektedir.Uçak biletleri genel olarak makul fiyatlardadır. Azerbaycan sınır kapılarında herhangi bir vize uygulaması yoktur. Fakat karayolunu tercih edeceklerin Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca otobüs, tren ve gemi seferleri de bulunmaktadır.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!