azerbaycan spor akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Spor alanında çok başarılı bir eğitim almak isteyen kişiler mutlaka Azerbaycan spor akademisini de araştırmalıdırlar. Eğitim kalitesi ile her zaman bu..

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi kurulduğu yıl olan 1930’da 39 kişilik ilk mezunlarını vermiştir. Sovyetler Birliği yıllarında Azerbaycanda spor akademisi olarak eğitim sunduğu dönemde Rusça, Azerbaycan Türkçesi, Gürcüce ve Ermenice dillerinde eğitim yapan Bakü Spor Akademisi, 1936’da enstitü haline gelmiştir. Baküde spor akademisi statüsüne sahip olmasına rağmen fizik, fizyoloji, matematik, sosyal bilimler, teknik, biyoloji, kimya, hijyen ve anatomi branşlarda da eğitim programları olan Azerbaycan Spor Okulu, Azerbaycan okulları arasındaki yerini tarihi ve çağdaş eğitim anlayışı ile daha da sağlam bir hale getirmiştir.

Azerbaycanda spor okulları bünyesinde eğitim almak için kontenjan doluluğu ile uğraşmak istemiyorsanız, tek yetkili yurtdışı eğitim ofisi olan Eurostar’ın uzman ekibiyle hemen irtibata geçin. Tecrübeli kadrosuyla danışmanlık, kayıt, yerleşim, kabul, karşılama gibi konularda size en kaliteli hizmeti en avantajlı fiyatlarla sunmayı prensip edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan spor okulları içinde modern eğitimiyle bir adım önde yer alan Azerbaycan Spor Akademisi öğrencisi olarak eğitim aldığınız süre boyunca yanınızda olacaktır.

Azerbaycan Spor Okulu Rektörü

Baküde spor akademisi statüsüyle uluslararası platformda saygınlığı olan Azerbaycan Spor Akademisi Rektörü ve milletvekili Ağacan Abıyev, akademinin çağdaş altyapısının daha da gelişmesi için hala büyük bir gayretle çalışmaya devam etmektedir.Kısa zamanda eğitiminin kalitesini daha da geliştirerek Avrupa ülkelerindeki imkanları sağlayan Azerbaycan Spor Okulu, Rektör Ağacan Abıyev tarafından yapılan çalışmalarla uluslararası birçok spor organizasyonunda hem sporcularıyla başarılara imza atmış hem de ev sahipliği görevini büyük bir başarıyla tamamlamıştır.

Azerbaycan’da spora verilen değerin gösterilmesi için yatırımların merkezi haline gelen Azerbaycan Spor Akademisi, prestijli eğitimiyle dikkat çeken spor uzmanlarını yetiştirmeye devam etmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile sağlanan güvenilir ve kaliteli hizmetlerle ve bütçe dostu çözümlerle bu saygın akademinin öğrencisi olmak için bize bir telefon açmanız yeterlidir. .

Bakü Spor Akademisi veya BSA, Azerbaycan’da seçkin bir atletik eğitim merkezidir. Sporcularına birinci sınıf eğitim vermenin yanı sıra BSA, Azerbaycan’da kültürel ve ekonomik büyümenin uluslararası bir sembolü haline geldi. Dünyanın her yerinden, çeşitli ülkelerden sporcular ve antrenörler, akademinin personelinden ve tesislerinden bilgi almak için BSA’yı ziyaret ediyor. Halkın üyeleri bile uluslararası sporcuların aldığı eğitimin kalitesini ilk elden görmek için BSA’yı geziyor.

Tarihsel olarak, Azerbaycanlı sporcular spor ve beden eğitimine büyük ilgi gösterdiler. 1903 yılında Maarif Nezareti bünyesinde Beden Eğitimi Dairesi kurulmuştur. Bu departman, yirmi yıl sonra Azerbaycan Spor Akademisi’nin (BSA) oluşturulması için bir model olarak hizmet etti. BSA, sporcuları boks, halter, güreş, atletizm, satranç ve diğerleri gibi çok çeşitli spor dallarında yarışmak için eğitir. Akademide toplam altmış dört spor sunulmaktadır; otuz ikisi erkek sporları ve yirmisi kadın sporlarıdır. BSA’daki her spor iyi organize edilir ve nitelikli antrenörler tarafından öğretilir. BSA’daki koçlar ayrıca Beden Eğitimi alanında lisans derecelerine sahiptir, bu da onların yüksek eğitimli profesyoneller olduklarını gösterir.

BSA’daki spor tesisleri Orta Doğu ve Asya’daki en iyilerden bazılarıdır. BSA’nın ana stadyumu altmış bin seyirci kapasitelidir; diğer dört stadyumun her biri yirmi bin seyirciyi ağırlayabilir. Stadyumların yanı sıra hem futbol (futbol) hem de ragbi için antrenman sahaları da bulunmaktadır. Ayrıca on altı şeritli bir yüzme havuzu, su parkuru olan bir su merkezi, spor salonu ve ağırlık odası bulunan bir fitness merkezi, sağlıklı yemek seçeneklerine sahip bir kafeterya ve daha fazlası bulunmaktadır. Esasen, BSA’da antrenman yapan her sporcunun en kaliteli tesislere ve koçluk personeline erişimi vardır.

BSA, sporcularını eğitmenin yanı sıra uluslararası atletizm yarışmalarına da ev sahipliği yapar. Örneğin, 2002 yılında Çin’in Pekin kentinde ilk Asya Oyunlarına ev sahipliği yaptı. Azerbaycan takımı bu etkinlikte son derece iyi bir performans sergiledi ve birkaç bronz madalya kazandı. Çin hükümeti, bu özel spordaki başarılarının onuruna Olimpiyat Köyleri’nin ‘Athletics Avenue’ yakınındaki bir caddeyi bile yeniden adlandırdı. Uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapmanın yanı sıra, BSA, Azerbaycan spor kültürü ve gelenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmeleri için düzenli olarak yabancı antrenörleri ve personeli ağırlamaktadır. Bu onların gelecekteki müsabakalar için antrenman yöntemlerini geliştirmelerini sağlar ve bu da bizi başladığımız yere geri götürür: Bakü Spor Akademisi gibi atletizm eğitim merkezleri aracılığıyla kültürel maruziyet yoluyla uluslararası atletizm yarışması!

Azerbaycan’daki spor kültürü hızla büyüyor Bakü Spor Akademisi (BSA) gibi kendini işine adamış atletik eğitmenler sayesinde. Son teknolojiye sahip tesisler ve kalifiye personel sayesinde mevcut sporcular uluslararası atletizm müsabakaları için antrenman yaparken, yeni umutlar vaat eden milli takımlarla deneyim kazanıyor. Nihayetinde bu kültürel büyüme Azerbaycan’ın ekonomik büyümesini artıracağı gibi yurtdışındaki yurttaşlarına karşı yurtseverlik duygularını da artıracaktır.

Türkiye’den Azerbaycan’a Ulaşım;

Uçak Karayolu Diğer
Türkiye’den Azerbaycan’a her gün THY seferlerinin bulunması öğrenciler için çok büyük bir kolaylıklıktır.İstanbul-Bakü arası uçuş seferleri yaklaşık 2 saat sürmektedir.Uçak biletleri genel olarak makul fiyatlardadır. Azerbaycan sınır kapılarında herhangi bir vize uygulaması yoktur. Fakat karayolunu tercih edeceklerin Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca otobüs, tren ve gemi seferleri de bulunmaktadır.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!