Azerbaycan'da Kaç Para İle Geçinilebilir

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir

Azerbaycan ekonomik yaşam koşulları ile dikkatleri çekmektedir. Özellikle ülkenin güçlü ekonomisi sayesinde ortalama 1000 – 1500 dolar gibi bütçeler..

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir, Ekonomisi her yıl daha iyiye giden bir grafik çizse dahi halkın ekonomik alım gücü düşük olduğundan dolayı Azerbaycan ‘da Türkiye’den giden öğrenciler aylık 500 600 manat ile çok rahat bir şekilde geçinebilmektedirler. Azerbaycan fiyatlar ( yeme içme konaklama) açısından ülkemizdeki koşullar ile hemen hemen aynı koşullara sahiptir. Bu durumun getirisi olarak ülkenin ucuz olması her yıl çok sayıda öğrencinin burayı tercih etmesini sağlıyor. Azerbaycan ekonomik anlamda bakıldığında para birimi olarak ülkemizden daha güçlü bir paraya sahip gözükse de, alım gücü olarak aynı denkliğe sahip olduğu için burada yaşamayı tercih eden kişiler ülkemizdeki masraflarla aynı masraflara sahip olmaktadırlar.

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir, Gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak isteyen üniversite öğrencileri ülkesindeki aynı ekonomik koşullar içerisinde daha kaliteli eğitim alabilmek için burada eğitim görmeyi tercih etmektedir. Jeopolitik konu göz önünde bulundurulduğundan yüz ölçümü olarak küçük ülke grubunda olan Azerbaycan, devlet politikası olarak ekonomide girişimcileri desteklemeye son derece önem vermektedir. Bu durumun sonucu olarak ülkede başarılı ticari düzen bulunmaktadır. Ülkemiz bu iş adamları için yatırım yapmaya son derece müsait bir bölgedir. Bu durumun sonucu olarak son yıllarda ülkemize yatırım yapan Azeri iş adamları bulunmaktadır.

Girişimcilerin Tercihi

Azerbaycan’daki girişimcilerin büyük bir çoğunluğu inşaat ve enerji sektörlerine yatırım yapmayı, gıda sektörüne yatırım yapmaktan daha çok tercih etmiştir. Bunun sonucu olarak Azerbaycan fiyatları yüksek olması beklenmesine rağmen Türkiye’deki piyasa fiyatlarıyla aynı düzeyde seyretmektedir. Ülkenin yakınında bulunan komşu ülkelerden sürekli olarak alınan gıda ürünleri piyasa fiyatlarının artmasını sağlamamıştır. Bu durum orada yaşayan öğrenciler için artı bir durumdur.

Birçok kişi Azerbaycan’ı eski kültürlerin ve nefes kesici doğa harikalarının egzotik bir ülkesi olarak görüyor. Bununla birlikte, ülke hızla büyüyen ekonomisiyle de ünlüdür. Azerbaycan’ın gelişen petrol endüstrisi birçok uluslararası yatırımcıyı cezbetmekte ve ülkeye çok sayıda düşük maliyetli yaşam seçeneği sunmaktadır. Ucuz gıda, eğitim ve tıbbi malzeme her şehirde kolayca bulunabilir. Azerbaycan kendi boyutundaki bir ülke için her gelir düzeyinden insana coşkulu bir yaşam tarzı sunuyor.

Başkent Bakü, birçok düşük maliyetli konut seçeneğine sahip olduğu için düşük bütçeyle yaşamak için popüler bir yer. . Birçok eski bina, yerel halk ve üniversiteyi ziyaret eden öğrenciler için rahat konaklama birimlerine dönüştürülmüştür. Daireler, Kazbek ve Khagani gibi düşük kiralı mahallelerde gecelik 20 $ gibi düşük bir fiyata mevcuttur. Daha sıkı bir bütçeye sahip olanlar, Tsminda ve Sabalan gibi popüler bölgelerde haftalık 40-60 $ arasında mobilyalı daireler de bulabilirler. Her biri ev aramak için uygun fiyatlı bir yer sağlar.

Azerbaycan hükümeti de yaşam maliyetlerini herkes için karşılanabilir hale getirmeye kararlıdır. Aslında, fiyat kontrolleri gıda fiyatlarını mutlak minimumda tutuyor. Örneğin, yalnızca maksimum perakende fiyatı 20 manat (12 $) olan yiyeceklerin satışına izin veriyorlar. Ayrıca belirli şehirlerde ücretsiz otobüs hatlarının kullanılmasına izin vererek ulaşımı sübvanse ederler. Bu, ulusun herhangi bir yerine hızlı ve uygun fiyatlı bir şekilde ulaşmayı kolaylaştırır.

En düşük yaşam maliyeti, devletin günlük hayata müdahalesini de en aza indirir. Çoğu ihtiyaç tek başına ucuz yaşam yoluyla karşılanabileceğinden, devlet hizmetlerine asgari düzeyde ihtiyaç vardır. Asgari hükümet müdahalesi, diğer ülkelere kıyasla yolsuzluğu önler ve vergileri düşürür. Aslında, Azerbaycan geçen yıl ekonomik eşitsizlikte 180 ülke arasında en düşük 18. sırada yer aldı. Düşük yaşam maliyetleri, düşük vergiler, asgari düzenlemeler ve hükümetten mükemmel hizmet için oy vermeyi kolaylaştırıyor.

Uygun fiyatlı yaşam tarzlarını benimseyen Azerbaycan, dünyanın ekonomik güç merkezlerinden biri olmayı başardı. Düşük yaşam maliyetleri, ekonomiyi olumsuz etkilemeden yeni şeyler satın almayı kolaylaştırır. Ayrıca, minimum hükümet müdahalesi herkesi mutlu eder ve hizmetler için minimum gereksinimlerle yolsuzluğu önler. Ucuz bir hayatın nasıl yaşanacağını bilmek isteyen varsa, Azerbaycan başarının standardını belirlemiştir!

Puanla
[OY: 9 Ortalama: 3.2]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!