Azerbaycan'da Kaç Para İle Geçinilebilir

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir

Azerbaycan ekonomik yaşam koşulları ile dikkatleri çekmektedir. Özellikle ülkenin güçlü ekonomisi sayesinde ortalama 1000 – 1500 dolar gibi bütçeler..

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir, Ekonomisi her yıl daha iyiye giden bir grafik çizse dahi halkın ekonomik alım gücü düşük olduğundan dolayı Azerbaycan ‘da Türkiye’den giden öğrenciler aylık 500 600 manat ile çok rahat bir şekilde geçinebilmektedirler. Azerbaycan fiyatlar ( yeme içme konaklama) açısından ülkemizdeki koşullar ile hemen hemen aynı koşullara sahiptir. Bu durumun getirisi olarak ülkenin ucuz olması her yıl çok sayıda öğrencinin burayı tercih etmesini sağlıyor. Azerbaycan ekonomik anlamda bakıldığında para birimi olarak ülkemizden daha güçlü bir paraya sahip gözükse de, alım gücü olarak aynı denkliğe sahip olduğu için burada yaşamayı tercih eden kişiler ülkemizdeki masraflarla aynı masraflara sahip olmaktadırlar.

Azerbaycan’da Kaç Para İle Geçinilebilir, Gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak isteyen üniversite öğrencileri ülkesindeki aynı ekonomik koşullar içerisinde daha kaliteli eğitim alabilmek için burada eğitim görmeyi tercih etmektedir. Jeopolitik konu göz önünde bulundurulduğundan yüz ölçümü olarak küçük ülke grubunda olan Azerbaycan, devlet politikası olarak ekonomide girişimcileri desteklemeye son derece önem vermektedir. Bu durumun sonucu olarak ülkede başarılı ticari düzen bulunmaktadır. Ülkemiz bu iş adamları için yatırım yapmaya son derece müsait bir bölgedir. Bu durumun sonucu olarak son yıllarda ülkemize yatırım yapan Azeri iş adamları bulunmaktadır.

Girişimcilerin Tercihi

Azerbaycan’daki girişimcilerin büyük bir çoğunluğu inşaat ve enerji sektörlerine yatırım yapmayı, gıda sektörüne yatırım yapmaktan daha çok tercih etmiştir. Bunun sonucu olarak Azerbaycan fiyatları yüksek olması beklenmesine rağmen Türkiye’deki piyasa fiyatlarıyla aynı düzeyde seyretmektedir. Ülkenin yakınında bulunan komşu ülkelerden sürekli olarak alınan gıda ürünleri piyasa fiyatlarının artmasını sağlamamıştır. Bu durum orada yaşayan öğrenciler için artı bir durumdur.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!