Azerbaycan Genel Bakış

Azerbaycan Genel Bakış

Her geçen gün daha da gelişen ve saygınlığını arttıran Azerbaycan özellikle eğitimden ekonomiye kadar birçok alanda güven kazanmıştır.

Azerbaycan Genel Bakış

Azerbaycan Genel Bakış, Ortak geçilmişimizin olduğu ve diplomatik ilişkilerin en iyi yaşandığı ülke hiç kuşkusuz Azerbaycan’dır. Genel anlamda Azerbaycan hakkında söylenecek bazı şeyler; ülke ekonomisin gelişmekte olduğu, alım gücü düşük olduğu için Türkiye’den gidenlerin ekonomik sıkıntı yaşamadığı, Müslüman halkın çoğunlukta olması Türklerin işine gelmesi farklı kültüre sahip olmalarına karşın çabuk uyum sağlayabileceğiniz yönünde bilgilerdir. İki ülkenin aynı kültürel ve tarihi yapıya sahip olmasından kaynaklı olarak bu bağ her geçen yıl daha da gelişmektedir.

Azerbaycan ekonomik anlamda bakıldığında para birimi olarak ülkemizden daha güçlü bir paraya sahip gözükse de, alım gücü olarak aynı denkliğe sahip olduğu için burada yaşamayı tercih eden kişiler ülkemizdeki masraflarla aynı masraflara sahip olmaktadırlar. Son yıllarda çok sayıda üniversite öğrencisi daha kaliteli bir üniversite eğitimini ülkemizdeki aynı eğitim harcamalarıyla alabilmek için bu ülkeyi tercih etmektedirler. Fiziki olarak incelendiğinde küçük bir yapısı olan Azerbaycan, önemli iş adamlarıyla birlikte ülke ekonomisini büyütmeye çalışmaktadır.

Girişimcilere Verilen Destek

Ülkede girişimcilere verilen destek diğer ülkelere örnek olması gereken düzeydedir. Bu ülkede yaşayan bazı önde gelen girişimciler zaman zaman bizim ülkemize de yatırımlarda bulunmaktadır. Azerbaycan hakkında söyleye bileceğimiz bir diğer önemli konu ise buradaki toplumun bizim ülkemizden oraya giden insanlara karşı yardımsever tutumudur. Kendi milletinin insanı gibi sahiplenen ve hemen her konuda yardımına koşan Azeri kardeşlerimizin yaşadığı ülkede üniversite okumak öğrenciler için çok mantıklı bir tercihtir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!