Azerbaycan Gelir Kaynakları

Azerbaycan Gelir Kaynakları

Petrol ve doğalgaz sayesinde zengin bir ekonomiye sahip olan Azerbaycan aynı zamanda tarım ve hayvancılık alanın da ciddi bir yol almıştır.

Azerbaycan Gelir Kaynakları

Azerbaycan Gelir Kaynakları, Manatın son yıllarda dünya borsasındaki değeri hızlı bir yükseliş içeresindedir. 1 manat 2.72 TL karşılığında gelmektedir. Bu durum ekonomisini bizden daha iyi olduğunu göstergede alım gücü düşük olduğundan ötürü ülkede çok uygun rakamlara geçinebilmek mümkündür. Azerbaycan gelir kaynakçaları halkın tarım ve hayvancılıktan bunlarla birlikte sahip oldukları petrol ve doğal gaz kaynaklarından gelmektedir. Azerbaycan ekonomik anlamda bakıldığında para birimi olarak ülkemizden daha güçlü bir paraya sahip gözükse de, alım gücü olarak aynı denkliğe sahip olduğu için burada yaşamayı tercih eden kişiler ülkemizdeki masraflarla aynı masraflara sahip olmaktadırlar.

Gelecekte iyi bir mesleğe sahip olmak isteyen üniversite öğrencileri ülkesindeki aynı ekonomik koşullar içerisinde daha kaliteli eğitim alabilmek için burada eğitim görmeyi tercih etmektedir. Bu bölgeye okumak için gelen Türk öğrenciler eğer çalışmak isterlerse part time işlerde kendi harçlıklarını kazanabilmektedirler. Ekonomi hızlı büyüdüğü için part time iş olanaklarında oldukça fazladır. Jeopolitik konu göz önünde bulundurulduğundan yüz ölçümü olarak küçük ülke grubunda olan Azerbaycan, devlet politikası olarak ekonomide girişimcileri desteklemeye son derece önem vermektedir.

Yatırım Yapan İş Adamları

Bu durumun sonucu olarak ülkede başarılı ticari düzen bulunmaktadır. Ülkemiz bu iş adamları için yatırım yapmaya son derece müsait bir bölgedir. Bu durumun sonucu olarak son yıllarda ülkemize yatırım yapan Azeri iş adamları bulunmaktadır. İş adamları yurt dışına ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunurken bunula birlikte inşaat sektöründe yaptıkları yatırımlarda Azerbaycan gelir kaynaklarının başında bulunmaktadır. Sürekli istihdam sağlanabilen ülkede işsizlik oldukça düşük yüzdelerdedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!