Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Kültür Üniversitesi

Her zaman verdiği kaliteli eğitimleri ile bilinen Azerbaycan devlet kültür ve güzel sanatlar üniversitesi sizlere birçok seçenek sunuyor.

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Bölümleri

Edebiyat (4 Yıllık) (SOZ2) (Senaryo Yazarı)
Edebiyat (4 Yıllık) (SOZ2) (Senaryo Yazarı)(Burslu)
Sanat Tarihi Ve Teorisi (4 Yıllık) (SOZ2)
Ressamlık Fakültesi
Sahne Sanatları Fakültesi

Öğrenim Ücreti
Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009–2010 eğitim-öğretim yılında 1 500 ABD Dolarıdır. Eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir.

Hazırlık Programı
Öğretim dili Azericedir.Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir.

Hazırlık sınıfı eğitim ücreti 600 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitim ücreti iki taksitte ödenebilecektir.
Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Tuzla şehri, Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne (KSCSCF) ve Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ne (KSASA) ev sahipliği yapmaktadır. İkinci kurum KSCSCF’nin bir parçasıdır ve hem üniversite öğrencilerine hem de genel olarak topluma sanat eğitimi vermektedir. İki kurum, Bosna-Hersek’te sanatı desteklemek için birlikte çalışıyor. Bosna-Hersek’teki sanatçılara eğitim fırsatları yaratmak için bölgedeki diğer üniversitelerle de işbirliği yapıyorlar.

Belirtildiği gibi, üniversitenin adı bölgenin kültürel ve sanatsal mirasından ilham alıyor. Arapça’da ‘Suuaka’, ‘kültürlerin birleştiği yer’ anlamına gelir. Boşnakça’da ‘kultura’ hem ‘kültür’ hem de ‘sanat’ anlamına gelir, bu yüzden bu kavramların birleştirilmesinden günümüze kalan isim ortaya çıkmıştır: KSCSCF. ‘Kultura’ kelimesinin Boşnakça-Hırvatça’da da olumsuz bir çağrışımı vardır, bu da KSCSCF’yi oluşturmak için ‘devlet’ sıfatının eklenmesine yol açmıştır. Bunu, bir kişinin kalbini bir cevize benzeyen yerel bir ifadeyle birleştirmek, KSCSCVN’yi oluşturmak için ‘fındık’ eklenmesine yol açtı.

KSCSCF’nin odak noktası, onu Bosna-Hersek’teki diğer akademik kurumlardan ayırır. Diğer üniversiteler bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) öğretir. Diğer üniversitelerin çoğundan farklı olarak, KSCSCF, öğrencileri bu alanlardaki profesyonel kariyerlere doğrudan hazırlayan programlar sunmamaktadır. Bunun yerine, sanatsal mirasıyla topluma katkıda bulunabilecek sanatçılar geliştirmeye odaklanır. Bu nedenle, KSCF’de doğrudan güzel sanatlar veya kültürle ilgili olmayan çeşitli kurslar bulunmaktadır. Buna karşılık, birçok güzel sanatlar programı öğrencileri yalnızca yaratıcı sanatlarla ilgili alanlarda kariyer için eğitir. Kültüre bu odaklanma, birçok insanın zor ekonomik koşullar altında yaşadığı bu bölgede kurumları ayrı tutuyor.

Devlet üniversitesi olmasına rağmen, KSCF yerel halk arasında popülerliğini koruyor. Kaliteli eğitimi uygun fiyata sunar. Ayrıca öğrencilerin katılabileceği pek çok ders dışı etkinlik vardır. Üniversitenin spor takımları, Tuzla ve çevre bölgelerdeki taraftarlar arasında güçlü bir üne sahiptir. Aslında, okulun spor takımlarından birinin adı, leopara benzeyen bir hayvandan geliyor – bu, hayvanın İslam folklorunda kurnaz doğasına atıfta bulunuyor. Üniversitede ayrıca yeni mezunların çalışmalarının halka açık olarak sergilenebileceği bir sanat galerisi bulunmaktadır. Bu faktörler nedeniyle, birçok yerli KSCF’ye Kultiva cvijeta (‘kültürün kalbi’) veya benzer bir şey diyor.

Güçlü bir kültürel kimlik Tuzla’yı diğer Bosna şehirlerinden ayırıyor ve üniversiteyi yerel halk arasında popüler kılıyor. Hem öğrenciler hem de vatandaşlar, okulun ticaret yerine kültüre odaklanmasını takdir edebilir – bu da orijinal ismine ilham kaynağı olmuştur: Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (SAFA). Zamanla, bu kültüre odaklanma, KSCF’yi Bosna-Hersek’teki diğer akademik kurumlardan ayırdı. Zamanla, belki de bu odak, kültürel ilhama ihtiyaç duyan bir ulus arasında sanatsal yeniden doğuşun gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!