Azerbaycan Hatai

Azerbaycan Hatai

30 kilometrekarelik yüz ölçümü ve 250.000 nüfusu ile gelişmiş bir ilçe olan Azerbaycan Hatai başkentin en büyük ilçesidir.

Azerbaycan Hatai

Azerbaycan Hatai, İlçesi, 1904 yılından beri rayon olarak idare edilmektedir. Rayon bu anlamda, başkentin en eski ilçelerinden biridir. İlçe sınırları içinde, 1 kasaba bulunmakta olup, 2009 nüfus sayımına göre, 250.000 civarında kişinin yaşadığı tespit edilmiştir. Toplamda, 30 kilometre kare üzerinde bulunmaktadır. Yerleşim alanları ve konutları gelişmiş olan ilçede, dışarıdan gelen Azeri veya yabancı çok sayıda nüfus yaşamaktadır. Bu anlamda, yerli nüfustan daha fazla olarak, ilçeye sonradan taşınanlar bulunmaktadır.

Azerbaycan Hatai, Eğitim açısından gelişmiş bir ilçedir. Toplamda, 53 kreş ve 38 adet ilköğretim okulu bulunmaktadır. Bunun yanında, yüksek öğretim kurumu ve üniversite bulunmamaktadır. Sağlık kurumları da halkın ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. 3 adet hastane büyük çaplı olarak hizmet vermektedir. Hatai İlçesinde, çok sayıda devlet kurumu ve idare binaları bulunmaktadır. Özel işletmelerin ve işyerlerinin sayısı da fazladır. Bunun yanında, spor salonları ve spor kompleksleri de kapsamlı şekilde varlığını sürdürmektedir. Öte yandan, kent Bakü’nün genelimde olduğu gibi, önemli tarihi ve turistik özelliklere sahiptir. Zaten ilin en eski ilçelerinden biri olması,burada uzun yıllar yerleşim olmasını sağlamıştır.

Tarihi İlçeyi Gezmeden Ülkeden Ayrılmamalısınız

Azerbaycan ve Bakü de bulunuyor veya yaşıyorsanız, kesinlikle bu güzel ilçeyi ziyaret etmelisiniz. Mutlaka bu özel ve tarihi ilçeyi gezmeden ülkeden ayrılmamalısınız. Yaşamakta iseniz, ilçenin yerleşim alanlarından ve konutlarından kiralama yapabilirsiniz. Bu ilçede beğeneceğiniz konutlar bulunmaktadır. Mutlaka emlakları inceleyin.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!