Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Turizm alanında mesleki kariyer planları olan kişiler mutlaka Azerbaycan turizm üniversitesi hakkında araştırma yapmalıdırlar.

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Enstitüsü Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycanda üniversite eğitimi seviyesini tespit etmek için yapılan araştırmalarda her zaman ilk beşte gösterilen Azerbaycan Turizm Enstitüsü, 13 Şubat 2006 tarihinde Azerbaycan Devleti Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla açılmış ve kısa sürede modern eğitimiyle Azerbaycan üniversitelerinde eğitim almak isteyenlerin dikkatini çekmiştir. Azerbaycan Turizm Üniversitesi eğitimi almak için yapacağınız başvurularda kontenjan sıkıntısı yaşamamak için yurtdışı eğitimin tek yetkili ve tartışmasız en kaliteli ofisi Eurostar’ı tercih ederek, Türkiye’de ve Avrupa’nın her yerinde denk sayılan diplomanız ile kariyerinizi dilediğiniz gibi planlayın.

Kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık hizmetleriyle ve yurtdışı eğitimde derin tecrübe sahibi profesyonel ekibi ile en kaliteli hizmetleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, cazip fiyatlarıyla yurtdışı eğitim seçimlerinizin doğru adresidir. Eurostarı’ın kaliteli hizmetlerinden yararlanarak Azerbaycan üniversitelerinde okumak için başvuru işlemleriniz başlatılması için bir telefon açmanız yeterlidir.

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

Azerbaycan Turizm Okulu uluslararası anlaşmalarıyla ilgi çeken ve öğrencilerine geniş olanaklar sağlayan bir eğitim kurumudur. 4 Temmuz 2007 tarihinde Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanlığı çalışması ile Azerbaycan Turizm Enstitüsü ve Avusturya Krems Uygulamalı İlimler Üniversitesi arasında yapılan anlaşma, öğrencilere çift diploma ile mezun olma şansı tanınmasını sağlamıştır. Azerbaycan turizm bölümü tercihlerinde her yıl daha da yoğun bir ilgi ile karşılaşan Azerbaycan Turizm Üniversitesi, yaptığı Turizm Eğitimi Alanında Uluslararası İşbirliği Anlaşması ile IELTS 6 puan ve üzerinde derece alanlara ikinci sınıftan başlayarak çift diploma programlarına kayıt olma seçeneği sunmaktadır. Dört yıllık eğitimin tamamlanmasının ardından IMC üniversitelerindeki yüksek lisans eğitiminden de yararlanma imkanı mevcuttur.

Hollanda, Portekiz, İtalya, Fransa, Letonya, Yunanistan ve Bulgaristan merkezli 16 yükseköğretim kurumuyla Erasmus Mundus programı dahilindeki anlaşmalarıyla öğrencilerine geniş imkanlar sağlayan üniversite, öğrenci değişim programları ile farklı üniversitelerde eğitim alma seçeneklerine de sahiptir. Azerbaycan Turizm Enstitüsü; Girne Amerikan Üniversitesi, ABD Hawai Üniversitesi, Güney Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi ve Almanya Oldenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisindedir. Ayrıca uluslararası organizasyon ve teşkilatlarla da uluslararası ilişkiler geliştiren enstitü; Almanya Ekoloji Bakanlığı, ISAID, Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti(GTZ) IUCN, UMID, Eğitimin Ödüllendirilmesi Uluslararası Derneği(IAEA) anlaşmalarıyla eğitim kalitesini daha da yükseltmiştir.

Azerbaycan Turizm Enstitüsü eğitim dili olarak Rusça, İngilizce, Azerice eğitim vermekte ve öğrencilerine 11 lisans programıyla hizmet vermektedir.

Bölümler;

• Turizm Otelcilik

• İşletme

• Pazarlama

• Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

• Bölge Bilimi

• Tercümanlık

• Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi

• Ulaşım Servisi

• Sosyal İş

• Uluslararası İlişkiler

• Gıda Mühendisliği

Türkiye’den Azerbaycan’a Ulaşım;

Uçak Karayolu Diğer
Türkiye’den Azerbaycan’a her gün THY seferlerinin bulunması öğrenciler için çok büyük bir kolaylıklıktır.İstanbul-Bakü arası uçuş seferleri yaklaşık 2 saat sürmektedir.Uçak biletleri genel olarak makul fiyatlardadır. Azerbaycan sınır kapılarında herhangi bir vize uygulaması yoktur. Fakat karayolunu tercih edeceklerin Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca otobüs, tren ve gemi seferleri de bulunmaktadır.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!