Azerbaycan Lenkeran Ovası

Azerbaycan Lenkeran Ovası

Sadece tarım değil aynı zamanda turizm ve sosyal aktiviteler konusunda da çok önemli bir yer olan Azerbaycan lenkeren ovası ülkenin en önemli..

Azerbaycan Lenkeran Ovası

Azerbaycan Lenkeran Ovası, ülkenin görülmesi gereken bölgelerinden birisidir. Azerbaycan’ın gözbebeği konumunda olan ovada sadece tarımsal faaliyetler değil aynı zamanda turizm ve yerleşim bölgeleri de bulunmaktadır. Denize sıfır konumda bulunması ve nefes kesici güzellikte plajlara sahip oluşu Lenkeran Ovası’na olan ilgiyi bir kat daha arttırmaktadır. Ova tarımsal faaliyetlerin aktif olarak sürdürüldüğü topraklarda bulunmaktadır ve potansiyel işgücüne sahiptir. Aynı zamanda kaplıcaları ile ünlü olan Lenkeran Ovası, Meşesu merkezinde bulunan tesislerde birçok hastalığa şifa dağıtılmaktadır.

Eklem hastalıkları, cilt hastalıkları ve kadın hastalıkları gibi sorunlarda olumlu etki gösteren şifalı sular kontrol altına alınmış ve gelen ziyaretçilere daha sağlıklı hizmet verebilmenin yolu açılmıştır. Lenkeran Ovası ülkenin Hazar Denizi’ne bağlandığı noktadadır. Rekreasyon alanı olarak değerlendirilen ovada birbirinden güzel ve modern turizm merkezleri yerleşim birimleri bulunmaktadır. Yurtdışından ve yurtiçinde her gün sayısız turistin akınına uğrayan bölge devletin yakın markajında olup korunması yönünde çalışmalar devam etmektedir.

Eğitimi Almak için Ülkeye Gelen Gençler

Azerbaycan Lenkeran Ovası yurtdışından üniversite eğitimi almak için ülkeye gelen gençler tarafından da ilgi görmektedir. Gerek hafta sonu turları gerekse bireysel gezilere durak olan Lenkeran, gençlere cazip gelebilecek birçok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Gençlerin bölgeye olan yakın ilgisi yetkilileri bu yönde çalışmalar yapmaya teşvik etmiş ve daha fazla genci ağırlamak ve memnun etmek için birbirinden farklı etkinlik merkezlerinin yapılmasına başlanılmıştır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!