Azerbaycan Kayak Merkezi

Azerbaycan Kayak Merkezi

Eğitim dışı zamanlarınız değerlendirebileceğiniz Azerbaycan kayak merkezin de doyumsuz anlar yaşayabilirsiniz. Avrupa standartların da bir tesis olması..

Azerbaycan Kayak Merkezi

Azerbaycan Kayak Merkezi, Azerbaycan karasal iklimin hüküm sürdüğü bir ülkedir. Bu nedenle, kış mevsiminde, özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde kar yağışı yoğun olmaktadır. Bu durum, özellikle ülkenin Kafkas Dağlarında bulunan bölgelerinde kaliteli kayak merkezlerinin olmasını sağlamıştır. Kafkas Dağları, inanılmaz güzellikleri içinde barındırmaktadır. Hem bahar aylarında doğa yürüyüşleri yapmak, hem de kış aylarında karlar içinde kayak yapmanın zevkini çıkarmak mümkündür. Azerbaycan, petrol geliri ile öne çıkmakta olup, bunun yanında, önemli gelir kaynaklarından biri de turizmdir.

Hem Türkiye’den hem de başka ülkelerden birçok kişi ülkeye turist olarak gelmektedir. Azeri halkı da kayak merkezlerine ilgi göstermektedir. Ülkede eğitim gören bir üniversite öğrencisi iseniz, siz de kış tatillerinizde arkadaşlarınızla kayak tatilleri yapabilirsiniz. Kayak merkezleri, en kaliteli altyapı, en donanımlı özellikler ile düzenlenmektedir. Bu nedenle, tesisatların kalitesinden ve aletlerin donanımından emin olabilirsiniz. Son dönemde en dikkat çeken merkezlerin başında, Şahdağ Kayak Merkezi gelmektedir.

Bu Merkez Nerede?

Bu merkez Şah Dağında yapılmış olup, adını da dağdan almaktadır. Uygun koşullarda, Azeri kayak merkezlerinden yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, sömestre aralarında, arkadaş gruplarından plan yaparak, hep birliye yılbaşı kutlamalarında veya özel günlerde eğlenceli ve zevkli tatiller geçirebilirsiniz. Kayak yapmayı bilmiyorsanız, kayak merkezlerinde bulunan eğitmenlerden uygun ücretlerle dersler alabilirsiniz. Mutlaka bu güzel kayak merkezlerini inceleyin. Ülkemizdeki kadar rahat edeceğinizden ve kaliteli zaman geçireceğinizden de emin olabilirsiniz.

Azerbaycan, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde denize kıyısı olmayan bir ülkedir. İran, Gürcistan, Türkiye ve Ermenistan ile sınır komşusudur. Azerbaycan, doğal güzelliğine ek olarak, Orta Doğu’nun en iyi kayaklarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan’da hem yerli hem de yabancı şirketler kayak merkezlerini işletiyor ve birçok turist bu sportif bölgeden yararlanıyor.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü, birçok park ve bahçeleriyle ünlüdür. Örneğin City Garden – bir parkın içinden geçen bir dizi patika – 60 dönümden fazla. Diğer önemli alanlar arasında Chiluba Parkı ve Botanik Bahçesi bulunmaktadır. Bu alanlar azerler için hem fiziksel hem de zihinsel bir tazelenme sağlamakla kalmaz, aynı zamanda şehrin karakterini tanımlamaya da yardımcı olur. Çoğu insan Bakü’yü güzel bahçelerle veya hayat dolu hareketli bir merkezi bölgeyle ilişkilendirir. Bu bahçeler Bakü’nün karakterini tanımlamaya yardımcı oluyor.

Bagoaz Azerbaycan’ı ziyaret edenler, park alanlarından ayrıldıktan sonra bile bahçeleri görebilirler. Bagoaz, Azerbaycan’ın kristal berraklığındaki dağ göllerinin yerel adıdır. Azerbaycan’ın doğal göllerinin çoğu, Dağlık Karabağ’ın Şahdağ Milli Parkı’nda yer almaktadır. Shahdag ayrıca balıkçılık ve tekne gezintisi için mükemmel olan düzinelerce başka göl içerir. Hatta bazılarının kamp yapmak veya açık havada yemek yemek için mükemmel olan kendi adaları bile vardır. Aslında Shahdag, ziyaretçilerin göl kıyısında kamp kurabilecekleri 100’den fazla alana sahiptir. Bu göllerin çevresinde tekne turu yapmak, Azerbaycan’ın bazı doğa harikalarını yakından görmenin mükemmel bir yoludur.

Doğal güzelliğine ek olarak, Azerbaycan, Orta Doğu’daki en iyi kayaklardan bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan’ın en yüksek noktası, deniz seviyesinden 2961 fit yükseklikteki Hınalık Dağı’dır. Ancak, çoğu kar yağışı bu noktanın çok altında gerçekleşir. Aslında, Kınalıg Dağı yılda sadece yaklaşık dokuz inç kar alır. Buna rağmen, birçok yabancı iş adamı, ucuz işçilik maliyetleri ve ulaşım seçenekleri nedeniyle hala burada kayak yapmayı tercih ediyor. Ancak Kınalığ’ın bir kayak merkezi vardır: Kişigina Kınalığ. Bu tesiste sekiz kayak pisti vardır ve yoğun sezonda her gün Kişigina Kınalığ’a kadar tren seferleri vardır. Buna rağmen, daha iyi manzara ve daha düşük fiyatlar nedeniyle birçok turist hala Gürcistan’da kayak yapmayı tercih ediyor.

Yurtdışından gelen kayakçıların işlerini kolaylaştırmak için Azeri otelleri genellikle kayak alanlarına ulaşımlarını kendileri sağlıyor. Bazı oteller, konukların doğrudan bir ofise başvurmadan çevrimiçi rezervasyon yapmalarına bile izin verir. Açıkçası, bu önlemler, Bagoaz’ın dışında bir kayak alanı işleten bir Azeri şirketi olduğunda en iyi sonucu verir. Ancak yerel işletmeler kendileri için bu rolü doldurduğunda Azeri şirketleri ziyaretleri yine de kolaylaştırabilir:

Konuklar ister yürüyüş yapmayı ister göl çevresinde tekne gezintisini tercih etsin, Azerbaycan’da kayak yapmak için pek çok harika yer vardır. Misafirler, Bagoaz dışında bir Azeri oteli için rezervasyon yaptıkları sürece, çevrelerinin tadını çıkarmak için dağın altı yerine dağın tepesinde ihtiyaç duydukları her şeye sahip olacaklar!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!