Azerbaycan Milli Konservatuarı

Azerbaycan Milli Konservatuarı

Farklı sanat dalları hakkında kaliteli bir eğitim almak için Azerbaycan milli konservatuarı sizleri bekliyor. Türk öğrencilerin her sene akın ettikleri..

Azerbaycan Milli Konservatuarı

Bölümleri

Opera bolümü
Müzik aletleri bölümü

Öğrenim Ücreti
Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2009–2010 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti yıllık 2000–2500 ABD Doları arasıdır.
Hazırlık Programı
Öğretim dili Azericedir. Öğrenciler bir eğitim-öğretim yılı üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi görürler. Hazırlık eğitim ücreti 1500 ABD Dolarıdır.
Yurt İmkanı
Üniversitede yurt imkanı yoktur.

Ulusal konservatuarlar veya müzik akademileri çoğu ülkede en önde gelen eğitim kurumlarıdır. Bu konservatuarlar yetenekli öğrencilere klasik ve modern müzik öğretiyor. Öğrenciler dersleri ve besteleri dinleyerek ve ardından zamanlarından en iyi şekilde yararlanmak için yorucu performanslardan geçerek öğrenirler. Öğrencilerin müzikte iyi olmak için çok zaman ayırmaları gerekir; ancak aldıkları eğitim başarılı icracılar olmalarına yardımcı olabilir.

Her ülkenin müzisyenleri ve diğer icracıları eğitmek için ulusal bir konservatuarı vardır. Bunlar vatandaşlara ücretsiz eğitim veren kamu kurumlarıdır. Her öğrencinin kabul için başvurmak için seçmelere ihtiyacı vardır. Her ülke ayrıca akademisinde hangi öğretmenlerin çalışacağını seçer ve onlara oda ve araç tahsisi için katı şartlar belirler. Bütün bunlar, öğrenciler için birinci sınıf eğitim ile iyi yönetilen bir eğitim tesisine yol açar.

Hükümet, konservatuara girmek için katı şartlar koyar. Örneğin, Azerbaycan’da tüm yeni öğrencilerin kabul edilmeden önce bir sınavı geçmeleri gerekir. Öğretmenlerin ayrıca akademide ders vermelerine izin verilmeden önce sınavları geçmeleri gerekiyor. Bir öğrenci öğretmen olduktan sonra, herhangi bir öğrenciye ders vermeden önce bir sınavı da geçmelidir. Bu, her öğrencinin deneyimli öğretmenlerden mümkün olan en iyi eğitimi almasını sağlar. Öğrenciler, yalnızca ilk önce zorlu sınavları geçmişlerse nitelikli eğitmenlerden öğrenebilirler.

Öğrenciler ders saati ve bireysel çalışma yöntemleriyle öğrenirler. Normal ders saatlerinde öğrenciler teori ve müzik tarihi hakkında ders dinlerler. Ayrıca ders kitaplarından ve eğitmenlerinden müzik okumayı ve parça çalmayı da öğrenirler. Teorileri öğrendikten sonra öğrenciler, uygulama oturumları için sınıf arkadaşlarından hangisiyle bireysel olarak çalışmak istediklerini seçebilirler. Bu, her öğrencinin becerilerini geliştirmesini ve oyun stilini doğal olarak mükemmelleştirmesini sağlar.

Azerbaycan’daki gibi eğitim merkezleri, müzik ve diğer gösteri sanatlarında dünya çapında yetenekler üretir. Öğrenciler hedeflerine ulaşmak için çok zaman harcamalıdır, ancak başarılı olduklarında hayatta harika sonuçlar elde etmelerine yardımcı olur. Bu sanatçılar başarılı bir kariyere sahip olmak istiyorlarsa eğitim zor ama gerekli!

Azerbaycan’ın başkenti Bakü, çağdaş müziğin beşiği olarak bilinir. Şehir ayrıca müzisyenler, besteciler ve dansçılar yetiştiren Azerbaycan Ulusal Konservatuarı’na da ev sahipliği yapıyor. Konservatuar, öğrencilerini hem müzik hem de dans alanında yetiştirmektedir. Mezunlarının çoğu, ülkedeki diğer kurumlarda ders vermeye devam ediyor.

Konservatuar, 1875 yılında Abdul Abay’ın himayesinde kuruldu. Adını Türkiye’nin ilk konservatuarını kuran Nasirüddin Haydareddin Türkmani’den alıyor. Haider-al-Din’in konservatuarı bugün hala varlığını sürdürüyor ve dünyanın her yerinden müzisyenler yetiştiriyor. Ülkenin ulusal konservatuarı 1875 yılında Abdul Abay’ın himayesinde kuruldu. Şu anda müzisyenler, besteciler ve dansçılar yetiştiriyor.

Öğrenciler, üniversite giriş sınavları ile eş zamanlı olarak yapılan bir seçme ile konservatuara başvururlar. Tüm aday öğrenciler, oda ve yönetim kurulu dahil tam bir akademik program alırlar. Müzik teorisine ek olarak, öğrenciler bir enstrüman çalmayı ve dans etmeyi de öğrenirler. Konservatuarın fakültesi, öğrenciler için yüksek standartlara sahiptir ve ilerlemelerini düzenli olarak değerlendirir. Başarılı olanlara, becerilerini geliştirmeye devam edebilecekleri fakülteye katılma şansı verilir.

Ulusal konservatuar, müzik eğitiminin yanı sıra, her yıl ülke genelinde gösteri yapan bir bale topluluğuna da sponsorluk yapmaktadır. Öğrenciler, halka açık yerlerde performans göstermeden önce 12 aylık sıkı bir eğitimden geçmelidir. Ulusal konservatuar, müzik eğitimine ek olarak, gelişmekte olan müzisyenlerin mutfak sanatlarını öğrenebilecekleri bir şef ekibine de sponsorluk yapıyor. Tüm dersler İngilizce altyazılı Azerice ve tercümesini dinlemek isteyenler için İngilizce altyazılı Azerice olarak verilmektedir.

Ulusal konservatuar, Azerbaycan’da müzik veya dans hakkında bilgi edinmek için mükemmel bir yerdir. Yüksek standartları, öğretmenlerini yetkin kılar ve bale şirketi, yetenekli müzisyenlere becerilerini sergilemeleri için bir sahne sağlar. Öğrenciler, ulusal konservatuvara kabul için başvurmadan önce, zorlu seçmelerden geçmek zorundadırlar; daha sonra, kabul edildikten sonra titizlikle eğitilirler. Haider-al-Din, bir zamanlar acemi olan bu ulusun başardıklarından gurur duyardı!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!