Azerbaycan Dünyanın Neresinde

Azerbaycan Dünyanın Neresinde

Dünya’da en çok doğal güzelliğe sahip olan ülkelerden biri olan Azerbaycan kafkasya’nın güneyinde ve ortadoğu’nun kuzeyin de yer almaktadır.

Azerbaycan Dünyanın Neresinde

Azerbaycan Dünyanın Neresinde, Yurt dışında her yıl binlerce insan gerek tatil için gerekse eğitim alabilmek adına Azerbaycan’a gelmektedir. Azerbaycan dünyanın neresinde kalıyor sorusu bu bölgeye gelmek isteyen ve bölgeye uzakta yaşayan turistlerin çok kez sordukları soruların başında geliyor. Kafkas ’yanın güneyinde orta doğunun kuzeyinde yer alan Azerbaycan doğal güzellikler açısından dünyanın sayılı ülkelerindedir. Azerbaycan ülkemizin yakın komşularından olduğu için iki ülke arasında bulunan zaman farkı yok denecek kadar azdır.a

İki ülke arasında saatlerden ötürü oluşabilecek herhangi bir sıkıntı bulunmaktadır. Saat farkı olarak arada sadece 2 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. İş yaşantısı düşünüldüğünde ülkemizdeki gibi hayat saat sabah 8 de başlamaktadır. Asgari çalışma saatleri ülkemizde olduğu gibi Azerbaycan’da da günlük ortalama sekiz saat civarında bulunmaktadır. Bu ülkeye üniversite okumaya giden çok sayıda yabancı uyruklu öğrencinin temel sorularından bir tanesi Azerbaycan dünyanın neresinde? Sorusudur.

Türk Kardeşliği

Ülke olarak kendisini dünyaya iyi pazarlamayı becerememiş olması hem iyi hem kötü bir durumdur. İyi olma sebebi bu cennet vatanı çok fazla insanın bilmemesi, kötü olma sebebi fazla bilinirliği olmadığından ötürü ekonomisinde turizm sektörünün geri kalmasıdır. Ülkemiz ve Azerbaycan’ın birbirine yakın iki komşu olmasından dolayı arada sadece 2 saatlik bir zaman fark bulunmaktadır. Ülke bilinirliğini arttırmak amacıyla son yıllarda turizm konusunda ataklar yapılmaya başlanmıştır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!