Azerbaycan Dünyanın Neresinde

Azerbaycan Dünyanın Neresinde

Dünya’da en çok doğal güzelliğe sahip olan ülkelerden biri olan Azerbaycan kafkasya’nın güneyinde ve ortadoğu’nun kuzeyin de yer almaktadır.

Azerbaycan Dünyanın Neresinde

Azerbaycan Dünyanın Neresinde, Yurt dışında her yıl binlerce insan gerek tatil için gerekse eğitim alabilmek adına Azerbaycan’a gelmektedir. Azerbaycan dünyanın neresinde kalıyor sorusu bu bölgeye gelmek isteyen ve bölgeye uzakta yaşayan turistlerin çok kez sordukları soruların başında geliyor. Kafkas ’yanın güneyinde orta doğunun kuzeyinde yer alan Azerbaycan doğal güzellikler açısından dünyanın sayılı ülkelerindedir. Azerbaycan ülkemizin yakın komşularından olduğu için iki ülke arasında bulunan zaman farkı yok denecek kadar azdır.a

İki ülke arasında saatlerden ötürü oluşabilecek herhangi bir sıkıntı bulunmaktadır. Saat farkı olarak arada sadece 2 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. İş yaşantısı düşünüldüğünde ülkemizdeki gibi hayat saat sabah 8 de başlamaktadır. Asgari çalışma saatleri ülkemizde olduğu gibi Azerbaycan’da da günlük ortalama sekiz saat civarında bulunmaktadır. Bu ülkeye üniversite okumaya giden çok sayıda yabancı uyruklu öğrencinin temel sorularından bir tanesi Azerbaycan dünyanın neresinde? Sorusudur.

Türk Kardeşliği

Ülke olarak kendisini dünyaya iyi pazarlamayı becerememiş olması hem iyi hem kötü bir durumdur. İyi olma sebebi bu cennet vatanı çok fazla insanın bilmemesi, kötü olma sebebi fazla bilinirliği olmadığından ötürü ekonomisinde turizm sektörünün geri kalmasıdır. Ülkemiz ve Azerbaycan’ın birbirine yakın iki komşu olmasından dolayı arada sadece 2 saatlik bir zaman fark bulunmaktadır. Ülke bilinirliğini arttırmak amacıyla son yıllarda turizm konusunda ataklar yapılmaya başlanmıştır.

Azerbaycan, Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biridir. Güneyde İran, batıda Irak ile komşudur. Azerbaycan, ülkenin kıyılarının çoğunu oluşturan Hazar Denizi’nin de bir üyesidir. Dağlar Azerbaycan topraklarının çoğunu kaplar ve bazı bölgelerde çöller bulunur. Bu çeşitli ülke birçok doğal kaynağa sahiptir ve mükemmel tarım arazileri yapar.

Azerbaycan eski Sovyet cumhuriyetlerinden biridir; Sovyetler Birliği’nin toprak genişlemesinin bir sonucu olarak 1939’da kuruldu. Azerbaycan kurulduğunda 11.000 mil karelik bir alanı kaplıyordu. O zamandan beri, ülke topraklarının çoğu bölgesel genişleme yoluyla elde edildi. Başkent Bakü, Azerbaycan’ın en büyük şehrinde yer almaktadır; 2 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. Azerbaycan’da birçok etnik grup yaşıyor; en büyükleri, ülke nüfusunun yüzde 57’sini oluşturan Azerilerdir. Diğer etnik gruplar arasında Türkler, Kürtler ve Lezginler bulunmaktadır. Azerbaycan Müslüman bir ülke olmasına rağmen Azerbaycan’da her dinden insan yaşamaktadır.

Başkent Bakü, 2 milyonu aşkın nüfusu ile Azerbaycan’ın en büyük şehirlerinden biridir. Bakü, Azerbaycan tarihinin farklı zamanlarına ait birçok anıt ve bina ile zengin bir tarihe sahiptir. Ünlü bir bina, I. Dünya Savaşı sırasında Azerbaycan milli marşının bestelendiği 13 katlı bir ortaçağ simgesi olan Kız Kulesi’dir. Bakü, mükemmel tesisleri ve iklimi nedeniyle birçok uluslararası konferansa da ev sahipliği yapmaktadır. Kış aylarında, Bakü ortalama 62 derece Fahrenheit sıcaklıkta kalırken, yaz aylarında ortalama 79 derece Fahrenheit sıcaklıklar getirir. Ancak yaz aylarında nem oranı yüksek olabilir (yüzde 80’in üzerinde), bu da Bakü’de yaşayan bazı insanlar için solunum sorunlarına neden olabilir.

-Azerbaycan’ın coğrafi yapısı onu yaşamak için mükemmel bir yer yapar- ama aynı zamanda farklı kültürlere sahip farklı insanların kaynaştığı bir potadır. ve gelenekler. Etnik gruplar, Azerbaycan’ın her bölgesinde nüfusun çoğunu oluşturmaktadır. Türki Azeriler güneydoğu Azerbaycan’da nüfusun çoğunu oluştururken, Kürtler kuzeybatı Azerbaycan’da nüfusun çoğunu oluşturuyor. Lezginler çoğunlukla kuzeydoğu Azerbaycan’da yaşarlar ve tatlı lezzetleri için üzüm ve kavun gibi mahsulleri yetiştirmeye eğilimlidirler. Zengin toprağı ve güzel manzarası nedeniyle farklı ülkelerden birçok insan Azerbaycan’a göç etmiştir.

Hala gelişmekte olmasına rağmen, Azerbaycan, kültür ve doğal güzelliklerle dolu, çeşitli bir ülkede yaşamak isteyenlere sunacak çok şeye sahiptir. Başkent Bakü, 2 milyonu aşkın nüfusuyla Azerbaycan’ın en büyük şehirlerinden biridir. Bakü, mükemmel tesisleri ve iklimi nedeniyle birçok uluslararası konferansa ev sahipliği yapmakta ve geçmişine ait çeşitli zaman dilimlerine ait birçok anıtın bir parçası olarak …/Patriot2/body_t_1_11 ///Body paragrafs/122376/Giriş: Azerbaycan dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Asya’da . Sınırı güneyde İran, batıda Irak ile. Aynı zamanda ülke kıyılarının çoğunu oluşturan Hazar Denizi’ne de üyedir.

Bir zerbaijan eski Sovyet cumhuriyetlerinden biridir; Sovyetler Birliği’nin toprak genişlemesinin bir sonucu olarak 1939’da kuruldu. Aynı zamanda ülke kıyılarının büyük bir bölümünü oluşturan Hazar Denizi’ne de üyedir. Dağlar, ülkenin topraklarının hemen hemen tamamını kaplar ve bazı bölgelerde d esertlere rastlanır. Bu çeşitlendirilmiş ülke, çok fazla parasal kaynak kazanıyor, çok sayıda ekilebilir tarım arazisi, mükemmel bir afmaradise yapan iş parçası sayısı.

Azerbaycan bunlardan biridir. bu yüzden

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!