Azerbaycan Elince Kalesi

Azerbaycan Elince Kalesi

Birbirinden özel ve önemli kalelere sahip olan Azerbaycan da özellikle Azerbaycan elince kalesinin ayrı bir yeri vardır. 2000 yıl önce yapılmış ve..

Azerbaycan Elince Kalesi

Azerbaycan Elince Kalesi, Azerbaycan tarihin ilk çağlarından bu yana sürekli savunma ihtiyacı hissetmiş ve bu yönde tedbirler almıştır. Bu yönde yapılan en önemli tedbir olarak kale yapımına gösterilen önemdir. Azerbaycan’da birçok kale bulunmakta ve zamanında güvenliği sağlayan bu kaleler günümüzde ziyaret amacı ile kullanılmaktadır. Elince Kalesi de bu güvenlik yapılarından birisidir ve halen sapasağlam ayakta bulunmaktadır. Azerbaycan Elince Kalesi 2 bin yıl önce yapılmış ve o günden 1900’lü yılların başına kadar güvenliği sağlamıştır.

Yüzyıllar boyunca Azerbaycan ve orta doğunun hükümdarlarına hizmet etmiş olsa da yapıldığı günden bu yana Azeri atabeylerinin hâkim olduğu ve hazine yeri olarak hizmet vermiştir. Azerbaycan Elince Kalesi gerek yurt içinden gerekse yurtdışından her yıl sayısız turist ağırlamakta ve her gelen ziyaretçiyi tarih bilgisi ile donatarak geri yollamaktadır.

Eğitimi Almak için Gelen Öğrenciler

Özellikle Azerbaycan’a üniversite eğitimi almak için gelen ve bu ülkede zaman geçiren gençler tarihe olan ilgilerini bu kale ve diğer tarihi yapılarda yaptığı geziler ile tatmin edebilmektedir.Bu sayede sanata ve kültüre verilen önem kadar Azerbaycan’ın güvenliğine de ne kadar önem verdiği ve bu yönde ne kadar tedbirli davrandığına dair ipuçları da edinebilmektedir. Ayrıca geçmiş dönemlere ait izleri incelemenin ve araştırma yapmanın getireceği tarih bilgisi ile kişisel gelişiminde olumlu etki yaratabilmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!