Azerbaycan Futbol Ligi

Azerbaycan Futbol Ligi

Günden güne kalitesini arttıran Azerbaycan futbol ligi, yapılan yatırımlar ve dünya yıldızı futbolcular ile artık dünyanın da takip ettiği liglerden..

Azerbaycan Futbol Ligi

Azerbaycan Futbol Ligi, AFFA yani, Azerbaycan Futbol Federasyonları Birliği 1992 yılında kurulmuştur. Ülke ligleri, hem FİFA, hem de UEFA ya kabul edilmiştir. Bu sayede, hem Avrupa şampiyonalarında, hem de dünya müsabakalarında milli takım düzeyinde rekabet edebilmektedir. Öte yandan, futbol Azeri halkının çok sevdiği bir spor dalıdır. Bu nedenle, takımların başarıları ve ligler yakından takip edilmektedir. 1.futbol ligi, premier lig olarak adlandırılmaktadır. Azeri dilinde Topaz Lig olarak da adlandırılmaktadır.

Bu lig de 1992 yılında, 1991 yılında ülkenin bağımsızlığını kazanmasının hemen ardından kurulmuştur. Günümüzde ligde, 10 takım mücadele etmektedir. En başarılı futbol takımlarından biri ise Neftçi Bakü ve Karabağ olarak belirtilebilir. Ülkemizdeki gibi futbol takımlarının maçları özel alım yapan ve yayın hakkı kazanan televizyon kanalları tarafından yapılmaktadır. Azerbaycan da diğer ligler de ilgi görmekle birlikte, en fazla en yüksek ilgiyi premier lig takımları görmektedir. Ülkede eğitim görmekte veya çalışmakta iseniz ve futbola ilginiz varsa, kesinlikle futboldan uzak kalmak zorunda olmayacağınızı bilmelisiniz.

Türk Ligleri

Türkiye ligleri de ülkede yayınlanmakta ve ilgiyle izlenmektedir. Bunun yanında, Azeri ligleri de heyecanlı ve çekişmeli geçmektedir. Bu nedenle, ülkede futbol heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz. Kesinlikle bu kaliteli ligi izlemeyi ihmal etmeyin. Sizin için yeni bir futbol heyecanı olacaktır. Özellikle premier lig mücadelelerini izlemelisiniz. Yeni ve farklı bir futbol dünyası sizleri

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!