Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık alanında saygın bir mesleğe sahip olmak için Azerbaycan havacılık ünivetsitesi sizlere birçok farklı olanak sağlıyor.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Bakanlar Kurulu tarafından 15 Haziran 1992 tarihinde alınan kararla “Azerbaycan Havacılık Merkezi” olarak açılmıştır. Genel Teknik Fenler ve Humanitar, İngiliz Dili ve Havacılık Özel Ekipmanları bölümlerinin bulunduğu okul, 1993 senesinde eğitim kalitesini arttırarak Azerbaycan eğitim sistemiseviyesinin yükselmesine de katkıda bulunmuştur.

Azerbaycan sistemi için yaptığı çalışmalar nedeniyle okul, 24 Şubat 1994 tarihinde üniversite haline getirilmiştir. Azerbaycanda Havacılık Üniversitesi ismiyle eğitimine devam eden okul, ilk yılında 80 öğrenciye eğitim vermiştir. Azerbaycan havacılık okumak isteyenlerin birinci tercihi olan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Bologna Kriterleri’ne uygun eğitim programları geliştirmiştir. Azerbaycanda havacılık eğitiminin en kaliteli ismi haline gelen üniversite, akademik kadrosunu İstanbul, Krakov, Budapeşte, Venedik, Prag, Viyana, Kahire gibi merkezlerde yapılan seminerlere göndermeye devam etmektedir.

Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası

Azerbaycanda uçak mühendisliği ile ilgili birçok çalışmaya da imza atan üniversite, bunun dışında Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren birçok üniversiteyle de iletişim halindedir. Azerbaycan Ülkesi tarafından Azerbaycan Hava Yolları ve havacılık sektörüne büyük katkılar yaptığı için Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi sertifikası ile ödüllendirilen Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 2008 yılında da DAK sertifikasının süresini 2014’ kadar uzatmayı başarmıştır.

Danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim, karşılama gibi kaliteli hizmetleriyle eğitiminizi büyük oranda kolaylaştıran Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan Havacılık Üniversitesi öğrencisi olmak için kontenjan problemlerini dert etmemenizi sağlamaktadır. Profesyonel kadrosunun organize ettiği güvenilir ve kaliteli hizmetleri ile tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar’ın cazip fiyatlı çözümlerinden yararlanmak için acele edin.

Bölümler;

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!