Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık alanında saygın bir mesleğe sahip olmak için Azerbaycan havacılık ünivetsitesi sizlere birçok farklı olanak sağlıyor.

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Bakanlar Kurulu tarafından 15 Haziran 1992 tarihinde alınan kararla “Azerbaycan Havacılık Merkezi” olarak açılmıştır. Genel Teknik Fenler ve Humanitar, İngiliz Dili ve Havacılık Özel Ekipmanları bölümlerinin bulunduğu okul, 1993 senesinde eğitim kalitesini arttırarak Azerbaycan eğitim sistemiseviyesinin yükselmesine de katkıda bulunmuştur.

Azerbaycan sistemi için yaptığı çalışmalar nedeniyle okul, 24 Şubat 1994 tarihinde üniversite haline getirilmiştir. Azerbaycanda Havacılık Üniversitesi ismiyle eğitimine devam eden okul, ilk yılında 80 öğrenciye eğitim vermiştir. Azerbaycan havacılık okumak isteyenlerin birinci tercihi olan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Bologna Kriterleri’ne uygun eğitim programları geliştirmiştir. Azerbaycanda havacılık eğitiminin en kaliteli ismi haline gelen üniversite, akademik kadrosunu İstanbul, Krakov, Budapeşte, Venedik, Prag, Viyana, Kahire gibi merkezlerde yapılan seminerlere göndermeye devam etmektedir.

Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası

Azerbaycanda uçak mühendisliği ile ilgili birçok çalışmaya da imza atan üniversite, bunun dışında Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren birçok üniversiteyle de iletişim halindedir. Azerbaycan Ülkesi tarafından Azerbaycan Hava Yolları ve havacılık sektörüne büyük katkılar yaptığı için Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi sertifikası ile ödüllendirilen Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, 2008 yılında da DAK sertifikasının süresini 2014’ kadar uzatmayı başarmıştır.

Danışmanlık, kayıt, kabul, yerleşim, karşılama gibi kaliteli hizmetleriyle eğitiminizi büyük oranda kolaylaştıran Eurostar Yurtdışı Eğitim MerkeziAzerbaycan Havacılık Üniversitesi öğrencisi olmak için kontenjan problemlerini dert etmemenizi sağlamaktadır. Profesyonel kadrosunun organize ettiği güvenilir ve kaliteli hizmetleri ile tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar’ın cazip fiyatlı çözümlerinden yararlanmak için acele edin.

Bölümler;

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Havacılık, bir makine kullanarak bir noktadan diğerine hareket etme bilimi ve teknolojisidir. Havacılık, insanlar, mallar ve mesajlar için önemli bir ulaşım şeklidir. Birçok insan havacılıkta çalışıyor ve bu gelişen bir endüstri. Havacılık, sürekli değişen dinamik bir alandır; bu nedenle, teknolojiye ayak uydurmak için sürekli yükseltme gerektirir. Üniversitelerde yapılan araştırmalar sayesinde birçok ülke havacılıkta büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Bazı örnekler, uçaklarda ve helikopterlerde kullanılan daha iyi motorların ve malzemelerin oluşturulmasıdır. Pilotların ve hava trafik kontrolörlerinin yetiştirilmesine yönelik tesisler, havacılık gücü olmak isteyen her millet için olmazsa olmazdır.

İlk havacılık okulu 1932 yılında Azerbaycan’da kurulmuştur. 1932. Bu kolej, ses altı ve ses üstü uçaklarda pilotların eğitimi için temel oldu. Bundan sonra, tüm uluslardan pilotlar, farklı uçakları uçurmak için yeni teknikler ve prosedürler öğrenmek için oraya gittiler. Kolej ayrıca eğitim sırasında kullanacakları uçaklar için eğitmenler ve mekanikler yetiştirdi. Ayrıca havacılık alanında teori ve uygulamalı matematik öğrettikleri derslikler de vardı. Birçok ülkenin tüm hava kuvvetleri ve hava kuvvetleri, subaylarını ve askerlerini Azerbaycan’daki üste eğitiyor.

Havacılık okulundaki eğitim, birkaç farklı türdeki uçağın düzgün bir şekilde nasıl uçurulacağını öğrenmeyi içerir: planörler, helikopterler, uçaklar, füzeler, bombalar ve uydular. Bir uzmanlık seçtikten sonra, kursiyerler üsdeki uçuş pozisyonlarına başvurabilmeleri için 2 yıl boyunca eğitime katılırlar. Eğitim sırasında, kursiyerler köpek dövüşü, bomba atma, uzay araştırmaları ve uçuş eğitmeni görevleri gibi birçok tekniği öğrenirler. Azerbaycan’ın başkenti üzerindeki tüm hava kirliliği, havacılık için ciddi sorunlara neden oluyor.

Havacılık, farklı türdeki uçakları uçurmak için yeni teknikler ve prosedürler geliştirmek için ileri eğitim gerektiren yüksek teknolojili bir alandır. Üniversitelerde yapılan araştırmalar sayesinde birçok ülke havacılıkta büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Bu nedenle, ulusların bu alandaki teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmeleri için iyi eğitimli havacılık personeline sahip olmaları esastır.

Türkiye’den Azerbaycan’a Ulaşım;

Uçak Karayolu Diğer
Türkiye’den Azerbaycan’a her gün THY seferlerinin bulunması öğrenciler için çok büyük bir kolaylıklıktır.İstanbul-Bakü arası uçuş seferleri yaklaşık 2 saat sürmektedir.Uçak biletleri genel olarak makul fiyatlardadır. Azerbaycan sınır kapılarında herhangi bir vize uygulaması yoktur. Fakat karayolunu tercih edeceklerin  Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir.  Ayrıca otobüs, tren ve gemi seferleri de bulunmaktadır.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!