Azerbaycan Kültürü

Azerbaycan Kültürü

Her alanda çok zengin olan Azerbaycan kültürü özellikle türk kültürü ile olan benzerliği sebebi ile bu ülkeye giden türk vatandaşlara çok önemli..

Azerbaycan Kültürü

Azerbaycan Kültürü, Farklı bir kültürel yapı içerisinde olan Azerbaycan’a her yıl ülkemizden yüzlerce öğrenci okumak için gitmektedirler. Kaliteli ve ekonomik bir eğitim almak için şuan dünyada ki en iyi ülke olduğunu finans uzmanları yaptıkları açıklamalarda teyit etmişlerdir. Bu güzel ülke Azerbaycan geleneksel oyun kıyafetlerinin de yansıttığı farklı bir kültüre sahip olsa da giden Türk öğrencilerin bölgeye alışmaları çok kısa sürmektedir. Azerbaycan vatandaşlarını ülkemiz insanlarına bakış açıları oldukça dostanedir.

Özellikle bu bakış açılarını etkileyen faktörler ortak bir tarihe sahip olmamız, aynı dini inanışlar içerisinde olmamız ve aynı ırktan gelen insanlar olmamızdır. Oraya yaşamak için giden vatandaşlarımız ülkeye adaptasyon yaşarken hiç zorluk çekmemektedirler. Dil olarak farklı bir yapıya sahip dil kullansalar da insanların sıcaklığı adaptasyonu kolaylaştırmıştır. Üniversite okumak amacıyla ülkeye gelmiş olan öğrencilerin de katılım gösterdiği çoğu festivalde bu kıyafetleri görmek mümkündür. Azerbaycan geleneksel oyun kıyafetleri her sene TV’de yayınlanan yarışmalarda göze batan güzellikleriyle izleyenleri kendilerine hayran bırakmaktadırlar.

Azerbaycan-Türkiye İlişkileri

Azerbaycan ve ülkemiz eskiye dayanan bir kardeşlik bağı içerisindedir. Bu durum temel alındığında karşılıklı ülke vatandaşlarının birbirleriyle olan ilişkileri bu durumdan son derece pozitif ayrılmıştır. İki ülke arasındaki her konuda bağı arttıran bu durum son yıllarda daha da gelişme göstermektedir. Bu kıyafetlerin üretimi ve dünyaya pazarlanması boyutunda Azeri kültürünün temsili için devletin kendi desteklediği iş adamları yoğun bir çalışma içerisinde bulunmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!