Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Sanata ilginiz varsa ve bu alanda bir meslek sahibi olmak istiyorsanız Azerbaycan devlet ressamlık sanatlar akademisi sizler için en doğru seçim olacaktır.

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

2002’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı talimatı ile kurulan Azerbaycan Devlet ressamlık Sanatlar Akademisi, kaliteli eğitimi ile fark yaratmış ve günümüzde Azerbaycanda sanat akademisi denince akla gelen ilk isim olmayı başarmıştır. Ressamlık Sanatlar Akademisi bünyesinde oluşturulan komisyondan başarıyla geçen adaylara, hazırlık eğitiminin ardından dört yıllık eğitim verilmektedir. Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi bunun dışında Azerbaycan mimarlık bölümünde verdiği prestijli ve geniş içerikli eğitimiyle de tercih sebebidir.

Azerbaycan devlet üniversitesi statüsünde olmasına rağmen en kaliteli eğitimi veren Ressamlık Sanatlar Akademisi, Azerbaycan moda tasarım bölümü ile de yurtdışında saygın bir konuma sahiptir. Ayrıca Azerbaycanda heykeltıraşlık eğitimi de veren akademi, British Council ile işbirliği içerisinde ve Britanya Krallığı tarafından tanınmaktadır.

Yurtdışı eğitimin lider ismi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile çok kolay bir biçimde uluslararası saygınlığı bulunan Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olabilirsiniz. Danışmanlıktan yerleşime, kayıttan kabul ve karşılamaya pek çok konuda uzman ekibiyle çözüm odaklı hizmetler sunan Eurostar, uluslararası anlaşmalarıyla yurtdışı eğitimin tek yetkili eğitim ofisidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sizlere sunulan kaliteli ve geniş içerikli hizmetlerden cazip fiyatlarla yararlanmak için bize telefon açın ve başvuru işlemlerinizin hemen başlamasını sağlayın.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi;

• Grafik

• Heykeltıraş

• Resim Bilimi (Renkgarlık)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi;

• Mimarlık ve Dizayn

• Resim

• Dizayn

• Kıyafet Tasarımı

• Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi;

• Sanat Tarihi

• İnsan Bilimi

Azerbaycan Resim Sanatları Akademisi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan Devlet destekli bir sanat okuludur. Öğrencilerini çeşitli sanatsal disiplinlerde eğitir ve sanatı teşvik etme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Bu okul nispeten yenidir – 1938’de kurulmuştur – ancak kısa sürede çok fazla tanınırlık kazanmıştır.

Okul, dönemin Azerbaycan Cumhurbaşkanı Abulfaz Elçibey’in kararı ile Bakü Devlet Sanat Akademisi olarak kurulmuştur. Okulun asıl adı Güzel Sanatlar Akademisi iken, ikinci dünya savaşından sonra adını Resim Sanatları Akademisi olarak değiştirmiştir. Bu akademide ressam olmak için güzel sanatlara odaklanan güçlü bir akademik geçmişe sahip olmalısınız. Aslında bu okula başvuran öğrencilerin sadece yüzde dokuzu kabul ediliyor. Bu öğrenciler genellikle çok fazla sanatsal yeteneğe sahiptir ve yüksek eğitimlidir. Tüm öğrenciler, sanatçı olmak için gerekli olan çizim, anatomi, kompozisyon ve diğer kavramlarda temel dersleri almalıdır.

Bu akademide öğrenci hayatı da ilginç ve zorludur. Öğrenciler portre, manzara resmi ve natürmort gibi klasik sanat formlarını öğrenirler. Ayrıca, tuval veya ahşap üzerine kil ve boya kullanarak 3B modeller oluşturmayı da öğrenirler. Ek olarak, uyguladıkları sanatların arkasındaki tarihi ve teoriyi öğrenirler. Eğitimlerinin sonunda, mezunlar genellikle becerilerini geliştirmeye devam etmek için diğer okullara katılırlar. Pek çok ünlü sanatçı bu akademideki hocalardan bir şeyler öğrenmiş ve sanatta büyük şeyler başarmaya devam etmiştir.

Bu okul hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler Agil Mahdaviyev’in Karanlığın Kapılarından Okumalı. Bu kitap, bu akademideki hayata ve geleceğin sanatçılarını nasıl şekillendirdiğine içeriden bir bakış sunuyor. Ayrıca bu okulda yetişen ve akademi dışında şöhret ve servet kazanan bazı ünlü sanatçıların hikayelerini de anlatıyor. Esasen, bu kitap çağdaş sanat hakkında bilgi edinmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitap!

Resim Sanatları Akademisi, profesyonel bir sanatçı olmak veya sanatta ileri bir derece almak istiyorsanız sanat eğitimi almak için mükemmel bir yerdir. . Bu okul, kabul için yüksek standartlara sahiptir ve öğrencilere eğitim ve deney için mükemmel eğitim ve olanaklar sağlar. Güzel sanatlarla ilgilenen herkes bu akademiye başvurmayı düşünmeli!

Türkiye’den Azerbaycan’a Ulaşım;

Uçak Karayolu Diğer
Türkiye’den Azerbaycan’a her gün THY seferlerinin bulunması öğrenciler için çok büyük bir kolaylıklıktır.İstanbul-Bakü arası uçuş seferleri yaklaşık 2 saat sürmektedir.Uçak biletleri genel olarak makul fiyatlardadır. Azerbaycan sınır kapılarında herhangi bir vize uygulaması yoktur. Fakat karayolunu tercih edeceklerin Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca otobüs, tren ve gemi seferleri de bulunmaktadır.
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!