Azerbaycan Sumgayit Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Devlet Üniversitesi, Üniversite yedi bölüm ve yaklaşık 4000 öğrencisi bulunmaktadır. Dünya üniversiteler arası sıralamalarında 8840. sırada bulunmaktadır 1961 yılında kurulan üniversite uzak dalı olarak Enstitüsü olarak işletildi. 13 Haziran 2000 günü, Sumgayıt Devlet Üniversitesi olarak...

Azerbaycan Sumgayit Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Sumgayit Devlet Üniversitesi, Üniversite yedi bölüm ve yaklaşık 4000 öğrencisi bulunmaktadır. Dünya üniversiteler arası sıralamalarında 8840. sırada bulunmaktadır 1961 yılında kurulan üniversite uzak dalı olarak Enstitüsü olarak işletildi. 13 Haziran 2000 günü, Sumgayıt Devlet Üniversitesi olarak değiştirildi.  Şu anda öğrenim gören 3500 öğrenci bulunmaktadır.

Üniversitesi 7 Fakülte” Mekanik – matematik”, “bünyesinde 28 uzmanlık dalında 17 yönleri ve Ustalar ‘Derecesi için 200 öğrencilerin Lisans’ derecesi için eğitilmiş Fizik ve elektrik mühendisliği”, “Kimya”, “Bilgisayar teknikler ve teknolojiler “,” Ekonomi “,” Tarih “ve” Filoloji fakülteleri bulunmaktadır. 42 yüksek lisans öğrencilerine 236 özel eğitim görmektedir. Ulusal Bilimler Akademisi, 5 gelen organik; 40 doktor, profesör, 140 Ph.Ds, doz; öğretmen ve 200 üst düzey asistan; 20 aday, bir derece için 80 aday, 10 doktora işletmektedir 46 rahibe (Enstitüsü) SDÜ başkanı. 5 bilim – bilimsel araştırma laboratuarı 30 İşçi farklı bilim için çalışılmaktadır.

Eğitim ücreti
600 -700 ABD Dolarıdır.
Hazırlık eğitimi
Hazırlık eğitimi ücreti 500 ABD Dolarıdır.
Yurt
Üniversitede yurt imkânı vardır. Ücreti aylık 170 ABD Dolarıdır.

Bölümler 
Fakülte İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu
I. Yön: İdari yönetim 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 

 1. Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü
 2. İş kurulması ve yönetilmesi Bölümü
 3. Ekonomik teori Bölümü
 4. Yönetim Bölümü
 5. Muhasebe ve denetim
 6. Filoloji fakültesi
 7. Azerbaycan Dili ve Edebiyatı
 8. Türk dili ve edebiyatı
 9. Azerbaycan edebiyatı
 10. Pedagoji
 11. Psikoloji
 12. Yabancı Diller
 13. Yabancı Diller
 14. Rusça bölümü
 15. Fakültesi Fizik ve Güç
 16. Elektromekanik
 17. Elektro
 18. Enerji
 19. Fizik Yarıiletkenler-
 20. Fizik Bölümü, katı cisimler
 21. Genel fizik
 22. Matematik Fakültesi
 23. Bilişim
 24. Diferansiyel denklemler ve optimizasyon
 25. Matematik Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi
 26. Matematik
 27. Matematik
 28. Tarih
 29. Kamu
 30. Tarih
 31. Hukuk
 32. Felsefe
 33. Azerbaycan Tarihi (doğa ve teknik özellikleri hakkında)
 34. Azerbaycan Tarihi (insani özellikleri üzerinde)
 35. Azerbaycan tarihi
 36. Siyaset Bilimi
 37. Sosyoloji
 38. Fizik
 39. Bilgi ve Bilgisayar Mühendisliği
 40. Bilgisayar Teknolojileri
 41. ALS ve Programlama
 42. Mekanik
 43. Deneysel Biyoloji
 44. Umumi Biyoloji
 45. Petrol Kimyası
 46. Analitik kimya
 47. Coğrafya
 48. Beden Eğitimi
 49. Fiziksel Kimya
 50. Kimya
 51. Tıbbi Biyoloji
 52. Kimya ve Biyoloji
 53. Ekoloji ve Çevre

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Azerbaycan’ın en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversitede dört kolej, bir ekonomi ve finans fakültesi ve bir tıp fakültesi bulunmaktadır. Üniversitenin ayrıca yedi disiplinli bir yüksek lisans koleji vardır. Ayrıca, öğrencilerin çeşitli sosyal ve sportif seçenekleri vardır. Fakülte ve araştırma olanakları büyüyen bir ekonomiyi desteklemektedir.

Sumgait Devlet Üniversitesi 1948’de kurulmuştur ve şu anda Güney Kafkasya’nın en büyüklerinden biridir. Üniversitede dört kolej, bir ekonomi ve finans fakültesi ve bir tıp fakültesi bulunmaktadır. Üniversitenin ayrıca yedi disiplinli bir yüksek lisans koleji vardır. Ayrıca, öğrencilerin çeşitli sosyal ve sportif seçenekleri vardır. Fakülte ve araştırma yetenekleri büyüyen bir ekonomiyi destekler.

Öğrencilerin Sumgait State University’de çeşitli sosyal ve sportif seçenekleri vardır. Üniversite kampüsünde dört kulüp vardır: hoca, satranç, basketbol ve voleybol kulüpleri. Ayrıca üniversitenin her yıl Noel tatillerinde Azerbaycan halk müziği ve sanat şarkılarını seslendiren kendi orkestrası vardır. Ayrıca, futbol, ​​basketbol, ​​hentbol, ​​voleybol ve badminton dahil olmak üzere farklı spor turnuvalarına 100’den fazla takımın katıldığı bir yıllık spor turnuvası düzenlerler. 2018 itibariyle kadroda 59 yükseköğrenimli öğretmen ve 12 doktora adayı bulunmaktadır. Öğretim üyeleri matematik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar bilimleri dahil olmak üzere çeşitli konularda eğitim vermektedir. Ek olarak, üniversitenin çeşitli alanlarda uzmanlar için eğitim sağlayan yedi disiplinli bir lisansüstü koleji vardır. Bu disiplinler, öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için eğitim alabilecekleri ekonomi ve finans, siyaset bilimi, pedagoji, filoloji, tarih- Slav çalışmaları ve coğrafyadır.

Sumgait Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’da çok sayıda fırsat sunan büyük bir üniversitedir. Azerbaycan’ın her yerinden öğrenciler. Öğrenciler kampüsteki birçok kulüpten birine katılabilir veya üniversiteler arası spor turnuvalarına katılabilir. Ek olarak, kampüste öğrencilerin eğlenirken bağ kurmalarını sağlayan çeşitli sosyal kulüpler vardır; bu, daha iyi akademik performansın yanı sıra genel zihinsel sağlık yararlarına yol açar. Eğitim ve gelişim için fırsatlar sağlamak, istikrarlı bir toplum oluşturmaya yardımcı olur; bu yüzden Sumgayıt Devlet Üniversitesi gibi üniversiteler çok önemli!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!