Azerbaycan Hava Alanı

Azerbaycan Hava Alanı

Azerbaycan hava alanı konusunda birçok farklı seçeneğe sahip olduğu için tüm ziyaretçiler gibi sizler de seyahat konusunda kesinlikle sorun..

Azerbaycan Hava Alanı

Azerbaycan Hava Alanı, uluslararası ilişkilere açık bir ülkedir. Bu anlamda, ülkeden birçok kişi, gerek iş adamları, gerekse vatandaşlar çeşitli amaçlarla yurt dışına çıkmaktadır. Bunun yanında, her gün birçok kişi de yine çeşitli nedenlerle Azerbaycan’a giriş yapmaktadır. Bunların arasında, turist olarak ülkeyi görme amaçlı gelenlerin sayısı hayli fazladır. Eğitim veya iş nedeniyle ülkede bulunan kişilerin sayısı da yüksektir. Ülkeye giriş çıkış yapmak için en iyi yol hava yoludur. Bu şekilde, kısa mesafede ve rahat olarak ulaşmak mümkündür.

Azerbaycan, yakın ilişkiler içinde olduğumuz bir ülkedir. Birçok öğrenci ve iş adamı ülkede uzun veya kısa süreli olarak konaklamaktadır. Öte yandan, turist olarak giden vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Kara yolu ile ülkeye ulaşım yapılabilir. Bunun yanında, hava yolu daha uygundur. Azerbaycan havaalanı olarak geniş imkanlara sahip bir ülkedir. Bu konuya ülke politikaları gereği de önem verilmektedir.

Kentlere Göre Hava Alanları

Buna göre, Ağstafa Kentinde, Ağstafa Havaalanı, Bakü Kentinde, uluslararası Haydar Aliyev Havaalanı, Balaken Kentinde, Balaken Havaalanı, Gence Kentinde Gence Havaalanı, Kebele Kentinde, Kebele Havaalanı, Lenkıran Kentinde, Lenkıran Havaalanı, Nahçıvan Kentinde, Nahçıvan Havaalanı, Yevlah Kentinde, Yevlah Havaalanı, Zakalata Kentinde, Zakalata Havaalanı, Hankendi Kentinde Hankendi Havaalanı bulunmaktadır. Bulunduğunuz kente en yakın olan uçuş rotalarından yararlanmanız mümkündür. Haydar Aliyev Havaalanında sadece Türk vatandaşları için özel bir vize bürosu ve giriş kapısı bulunmaktadır.

Bakü Uluslararası Havalimanı (BIA), Bakü’de bulunan Azerbaycan’ın ana havalimanıdır. BIA, dünyanın en büyük havalimanlarından biridir ve Azerbaycan ve birçok uluslararası havayolu şirketi için bir ulaşım merkezi olarak hizmet vermektedir. Gelen ve giden tüm uçuşlar, birçok seyahat eden yolcunun yaptığı gibi BIA’yı kullanır. Tüm havayolları, yolcuları uçuşlarına bağlamak için Terminal 1’i kullanır. Dış hatlar terminali, Uluslararası Havaalanı Hizmetleri Şirketi tarafından yönetilmektedir. Yolcular yola çıkmadan önce çantalar patlayıcılara karşı taranır.

BIA, yıllık trafiğe göre sıralandığında dünyanın en büyük havalimanlarından biri ve dünyanın on beşinci en büyük havalimanlarından biridir. Aynı zamanda, kısmen Gürcistan, İran ve Rusya gibi komşu ülkelerden gelen turizm nedeniyle dünyanın en hızlı büyüyen havalimanlarından biridir. Havaalanı hala genişliyor, ek kapılar ve otoparklar üzerinde inşaat çalışmaları devam ediyor. BIA’nın altı pisti ve 80’den fazla uluslararası ve yerli varış noktası vardır. Tüm havayolları, yolcuları uçuşlarına bağlamak için Terminal 1’i kullanır. Bunun nedeni Terminal 1’in Terminal 2’den daha fazla check-in kontuarına, bagaj teslim noktasına ve restorana sahip olmasıdır.

BAKÜ ULUSLARARASI HAVAALANI TERMİNALİ 1: BIA’nın dış hatlar terminali dünyanın en büyüklerinden biridir. Sekiz katı hava trafiği için kullanılan on sekiz katlıdır. Her katta bagaj teslim ve check-in istasyonları için birkaç büyük salon vardır. Gelen tüm uçuşlar, birçok seyahat eden yolcu gibi Terminal 1’i kullanır. Tüm havayolları Terminal 1’i yolcuları uçuşlarına bağlamak için kullanır çünkü Terminal 2’den daha büyüktür ve daha fazla olanaklara sahiptir.

BAKÜ ULUSLARARASI HAVALİMANI TERMİNAL 2: Terminal 2, bazı uluslararası uçuşların yanı sıra iç hat uçuşlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Terminal 1’den daha küçüktür ve restoranlar, bagaj teslim noktaları, check-in kontuarları ve ofisler gibi birçok olanağından yoksundur. Havayolları genellikle Terminal 2’yi yalnızca hava koşulları BIA’daki operasyonlarda gecikmelere neden olduğunda veya havaalanında fazladan park yerlerine ihtiyaç duyduklarında kullanır. Gelen ve giden tüm uçuşlar Terminal 2’yi kullanıyor.

Havalimanları, ülke ve dünya çapında insan ve eşya taşımacılığındaki rolleri nedeniyle giderek toplumun hayati bir parçası haline geliyor. Önemli bir ulaşım merkezi olarak havaalanları, havalimanı binaları gibi ulaşım merkezleri aracılığıyla tarihi korurken, farklı devlet ve kültürlerden insanları birbirine bağlamada hayati bir rol oynamaktadır. BIA, iki büyük terminal ile en kaliteli hizmeti sunarak hem yurtiçi hem de uluslararası yolculardan gelen büyük miktarda trafiği kaldırabildiğini kanıtlamıştır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!