Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi, Bölümleri; • Biyoloji,• Kimya,• Fizik,• Matematik Yurt İmkanı: Üniversitede yurt imkanı yoktur. Öğrenim dili Azericendir. Hazırlık eğitimi Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde verilmektedir.Hazırlık eğitim ücreti 550 ABD Doları'dır.Gence devlet üniversitesinde eğitim...

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Bölümleri

• Biyoloji
• Kimya
• Fizik
• Matematik

Yurt İmkanı
Üniversitede yurt imkanı yoktur.

Öğrenim dili Azericendir. Hazırlık eğitimi Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesinde verilmektedir.

Hazırlık eğitim ücreti 550 ABD Doları’dır.
Gence devlet üniversitesinde eğitim ücreti yıllık 1000 ABD Dolarıdır.

Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’daki en yüksek eğitim kurumudur ve 1930 yılında Sovyetler Birliği’nin rehberliğinde kurulmuştur. Aslen Azerbaycan Devlet Üniversitesi olarak anılan üniversite, hem erkek hem de kız öğrencilere yüksek öğrenim sağlayan bir devlet üniversitesidir. Ayrıca, üniversitedeki öğrenciler profesörlerinden yüksek derecede ilgi görmektedir. Üniversitedeki öğrenciler, üniversiteyi gerçekten gelişebilecekleri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri bir yer olarak tanımladılar.

Hükümetin himayesi altında, Devlet Üniversitesi ülkenin en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edildi. Ayrıca, Sovyetler Birliği’ndeki en büyük üniversitelerden biriydi. Sonuç olarak, kolejler üniversite olmak için başvurduklarında, Devlet Üniversitesi’nin bir parçası olmak için başvurmak zorunda kaldılar. Ayrıca, üniversitedeki tüm profesörler, üniversitenin yedi okulundan birinde görev yapmak zorundaydı. Bu, yeni okulların katılmasını zorlaştırsa da, her öğrencinin birinci sınıf eğitime erişmesini sağlar.

1930’da kuruluşundan bu yana, üniversite birçok önemli profesyonel ve bilim insanı yetiştirmiştir. Örneğin, Azerbaycan’ın ilk cumhurbaşkanı, Devlet Üniversitesi’ne genç bir adam olarak devam eden ve siyaset bilimi alanında lisans derecesi ile mezun olan Enver Sedat’tı. Bu önemli mezunların yanı sıra birçok öğretim üyesi de bilimsel başarılarından dolayı ödül aldı. Bu, kristalografi ve metalurji konusundaki çalışmaları nedeniyle 1962’de Nobel Ödülü alan Profesör Fuz Rakhimzyanov’u da içeriyor. Bu kahramanların üstlendiği öncü çalışmalar sayesinde Azerbaycan 1991 yılında Sovyet yönetiminden bağımsızlığını kazanmasından bu yana çok yol kat etti.

Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’daki diğer üniversitelere kıyasla öğrenciler için çok uygun bir seçenektir. Aslında, bir lisans derecesi için yıllık öğrenim ücreti 770-780 ABD Dolarıdır (USD). Ayrıca, oda ve yemek masrafları için herhangi bir ücret yoktur – öğrenci kimlik kartı için dönem başına sadece 30 $’lık bir ücret. Ayrıca, öğrenim ücretinizin yüzde 50’si, öğrenci başına aylık 15 ABD Doları tutarında bir yıllık maaş aracılığıyla doğrudan mali sorunları olan öğrencilere destek olmaya gider. Her şey düşünüldüğünde, bu kadar çok Azerbaycanlı öğrencinin neden diğerlerine kıyasla Devlet Üniversitesi’ne gitmeyi tercih ettiğini anlamak kolaydır.

Azerbaycan’da yüksek öğrenim hakkında şu anda bilinenlere dayanarak, Devlet Üniversitesine gitmek gelecek için mükemmel bir seçenek gibi görünüyor. mezunlar. Sovyet yönetimi altındaki sadece iki üniversiteden biri olduğu ve mevcut Azerbaycan yönetimi altındaki sadece iki üniversiteden biri olduğu için, akademik potansiyeli yüksek gençlerle çalışma konusunda bol deneyime sahiptir. Bu, özellikle birçok önemli kişinin bu üniversiteye gittiği ve ülkelerine ve çalışma alanlarına değerli katkılarda bulunmaya devam ettiği düşünülürse doğrudur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!