Azerbaycan Festivalleri

Azerbaycan Festivalleri

Azerbaycan Festivalleri, Azerbaycan halkı, Azeriler, eğlenmeyi ve kutlamalar yapmayı seven neşeli bir halktır. Özellikle bu özellik, halk danslarına da yansımaktadır. Azeri halk oyunları tüm ülke tarafından önemsenir ve her zaman coşku ile izlenir. Buna çeşitli festivaller de eklenince, halkın coşkusu en üst düzeye...

Azerbaycan Festivalleri

Azerbaycan Festivalleri, Azerbaycan halkı, Azeriler, eğlenmeyi ve kutlamalar yapmayı seven neşeli bir halktır. Özellikle bu özellik, halk danslarına da yansımaktadır. Azeri halk oyunları tüm ülke tarafından önemsenir ve her zaman coşku ile izlenir. Buna çeşitli festivaller de eklenince, halkın coşkusu en üst düzeye çıkmaktadır. Çeşitli zamanlarda, ülkede, özellikle Bakü de festivaller düzenlenmektedir. Bunların en önemli özelliği, festivallerin ücretsiz ve kesinlikle halka açık olmasıdır.

Bu sayede, her kesimden Azeri vatandaşı veya ülkede yaşayan diğer vatandaşlar rahatlıkla eğlenceli etkinliklere katılmaktadır. Başta en gelişmiş kent ve başkent olan Bakü olmak üzere, her kentte kendine göre kutlamalar düzenlenmektedir. Bunlara örnek olarak, Narenciye festivali, nar festivali, bayrak festivali gibi kutlamalar örnek gösterilebilir. Bunun yanında, en görkemli kutlamalar, Mart ayında nevruz şenliklerine yapılmaktadır. Nevruz kutlamaları gerçekten tüm ülke çapında yapılmakta ve inanılmaz ilgi görmektedir. Bu anlamda, burada yaşayan bir Türk olarak kesinlikle kutlamaları görmelisiniz.

İdman Filmleri

Azerbaycan da sanat etkinlikleri festivalleri de yoğundur. Başta idman filmleri festivali olmak üzere, birçok sinema etkinliği düzenlenmektedir. Bunun yanında, müzik ve dans festivalleri de oldukça özeldir. Öğrenciler için üniversitelerde de sıkça öze etkinlikler yapılmaktadır. Öte yandan, ülkede sıkça yapılan konserler özellikle Türkiye’den gelen katılımcılarla hayli coşkulu olmaktadır. Bu nedenle, özellikle sevdiğiniz sanatçıların konserlerine gitmeyi ihmal etmeyin. Çok eğlenceli zamanlar geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!