Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan’da Vize İşlemleri

Vize konusunda türk vatandaşlarına sorun yaşatmayan ülkelerden biri olan Azerbaycan özellikle öğrencilere çok ciddi kolaylıklar sağlamaktadır.

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize, Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlıkla azerbaycana giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan Öğrenci Vizesi (tahsil)Tam Zamanlı Öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor. Öğrencimiz eğitime başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz.

Öğrenci vizesi için;

• 2 resim

• İkametgah

• Kimlik fotokopisi

• Pasaportaslı ve Fotokopisi

• Vize başvuru formu

• Devlet görevi 50 Tl.

Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız.

Azerbaycana Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır. Her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir.

Öğrencilerin eğitim öğretim için Her yıl için vize yenilenmesi gerekir.
• Öğrenci Belgesi

• Kimlik Fotokopisi
• 2 Resim
• Pasaport Fotokopisi
• Devlet Görevi (20 ABD Doları)
• Vize Başvuru Formu

Azerbaycan-Türkiye İlişkileri

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Başbakanı Cenap İlham Aliyev’in Ankara’ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır. Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir.

Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sınır kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sınır kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dollarına resmileştirmiştir. Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Baş Konsolosluğu aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter tastiği, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkarlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir.Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin organizasyon işlemlerini konaklama vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Adres: Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Baş Konsolosluğu
Karanfil Sokak No 5, 1.Levent, Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefonlar:(+90212) 325 80 42 – 45
Faks:(+90212) 284 95 79

Azerbaycan Cumhuriyeti, Avrasya’nın Güney Kafkasya bölgesinde petrol dışı, gaz dışı bir ülkedir. 30 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir ve yüzölçümü bakımından onuncu en büyük ülkedir. Ulusun adı, Azerbaycan halkını uygun bir şekilde tanımlayan ‘onurlular ülkesi’ anlamına gelir. Ülkenin başkenti Bakü ve en büyük şehri de Bakü’dür. Azerbaycan’da eğitim önemli bir rol oynamaktadır ve ülke nüfusunun yüzde 80’inden fazlası okuryazardır. Ülke çapındaki eğitim sistemleri, her düzeyde işlev görmek için yabancı öğretmenlere bağımlıdır.

Yeterli eğitime sahip yabancı uyruklu vatandaşlar, Azerbaycan’a eğitim vizesi almaya hak kazanabilirler. Asgari eğitim gereksinimleri, yabancı bir vatandaşın gitmeyi seçtiği eğitim kurumuna bağlı olarak değişir. Azerbaycan’daki eğitim kurumları hem kamu hem de özel kurumları içerir. Yabancı bir üniversiteden en az lisans derecesine sahip yabancı uyruklular da Azerbaycan’a eğitim vizesi almaya hak kazanabilirler. Ayrıca, eğitimlerini kendi ülkelerinde tamamlayan öğrenciler de Azerbaycan’a eğitim vizesi almaya hak kazanabilirler. Bir aday belirli eğitim şartlarını yerine getirmese bile, yeterince yüksek bir eğitim seviyesine sahipse yine de eğitim vizesi almaya hak kazanabilir.

Azerbaycan’a eğitim vizesi başvurusunda bulunmak için yabancı bir vatandaş aşağıdaki şartları yerine getirmelidir: belirli gereksinimler ve mevcut eğitim belgeleri. Bir adayın geçerli bir pasaportu, tamamlanmış kurs kaydı veya derece değerlendirmesi, iki adet 2 fotoğrafı, iki adet 2 adet akademik kaydı, üç adet 3 tavsiye mektubu ve kendi ülkesindeki üniversite/okul yetkilileri veya eğitim kurumlarından dört adet 4 adet referans belgesi olmalıdır. . Gerekli tüm belgeler, akredite bir tercüman tarafından tercüme edilmeli ve İngilizce değilse, İngilizce tercümesi ve başvuru sahibi tarafından doğrudan başvuru formuna yazılması halinde Adalet Bakanlığı tarafından onaylanmalıdır. Gerekli tüm belgeler, kursun istenen başlangıç ​​tarihinden en geç altı ay önce Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulmalıdır.

Bir kişi tüm şartları yerine getiriyorsa ve gerekli tüm belgelere sahipse, doğrudan Eğitim Bakanlığı’na başvurmalıdır. Azerbaycan’da. Doğrudan Bakanlık Araz Mubarizov’a (Eğitim Bakanı) başvuran bir kişinin özgeçmişini, mezuniyet belgesini ve bir adet 2 fotoğrafını Bakan Araz Mubarizov’a hitaben yazdığı başvuru mektubuyla birlikte eklemesi gerekecektir. Bakan Araz Mubariziv gerekli tüm belgeleri aldıktan ve kendisi tarafından başvuru onayı verildikten sonra, başvuru sahibi kendi ülkesindeki veya ikamet ettiği ülkedeki Azeri Başkonsolosluğuna Azerbaycan çalışma Vizesi başvurusunda bulunabilir.

Eğitim oyunları Azerbaycan kültüründe ve toplumunda önemli bir rol oynar. Millet, lise mezunlarını, Azerbaycan hükümet sistemi içindeki çeşitli bakanlıklara bağlı üniversitelerde veya okullarda ortaöğretim sonrası eğitim almaya teşvik ediyor. Azerbaycan Vizesi için iş arayan yabancı eğitimciler, Azerbaycan’a eğitim Vizesi başvurusu için özel gereksinimleri belirlemek için dünya çapındaki Azerbaycan konsoloslukları ve büyükelçilikleri ile iletişime geçmelidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!