Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanısıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır. Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır. İsteyene ön...

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Hazırlık Programı: Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi ücreti yıllık 500 ABD Dolarıdır. Hazırlık eğitiminde Azericenin yanısıra ilgili programlara ait Azerice terimlerin eğitimi yer alır.

Yurt İmkânı

Üniversitede yurt imkânı bulunmamaktadır. İsteyene ön rezervarsyon ile kiralık ev tutulur. isteyene ev arkadaşı bulunur. Yurt menümüze bakınız.

Öğrenim Ücreti: Bu üniversitede eğitim ücretli olup, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti 800 ABD Dolarıdır.

Pedagoji 1200 dolar

İşitme engelliler Öğretmenliği

Matematik Öğretmenliği 1000 dolar

Kimya Öğretmenliği 1100 dolar

Biyoloji Öğretmenliği 1100 dolar

Coğrafya 1100 dolar

Fizik 1000 dolar

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı 1200 dolar

Tarih 1200 dolar

Müzik

Resim

1992’den beri Vladimir Lenin’in adını taşıyan Azeri Devlet Pedagoji Üniversitesi (AZBİ), Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan bir devlet üniversitesidir. 40.000’den fazla öğrencisi, 3.200’den fazla öğretim üyesi ve personeli ve 140’tan fazla bölümüyle Azerbaycan’ın en büyük üniversitesidir. Üniversitenin yedi fakültesi vardır ve hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler için çok çeşitli kurslar sunar. Ayrıca, bir tıp fakültesi ve yüksek eğitimli öğretmenler için bir koleje sahiptir.

Hükümet, bölgedeki eğitimli profesyonellerin sayısını artırmak için üniversiteyi kurdu. 7 Eylül 1961 tarihinde 374 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuştur. AZBİ, 1962 yılında yirmi altı daire ile faaliyete başlamıştır. O zamanlar eski Sovyetler Birliği’nde sadece 14 üniversite vardı. AZBİ’nin temel amacı, öğrencilerine kaliteli eğitim vermek ve çeşitli alanlarda profesyoneller yetiştirerek Azerbaycan toplumunun ve ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Üniversite farklı alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Genel ve Beşeri Bilimler Bölümü, Ekonomi ve Finans Bölümü, Sosyal ve Beşeri Bilimler Bölümü, Yabancı Diller Bölümü, Hukuk Bölümü ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü bulunmaktadır. Buna ek olarak, üniversite bu alanlarda bilgiyi ilerletmek için öğretmen eğitimi ve bilimsel araştırma sağlar. Bu akademik bölümlere ek olarak, AZBİ öğrencileri için 1.700 kişilik spor salonu, voleybol sahaları, hentbol sahaları ve atletizm dahil olmak üzere spor tesislerine sahiptir.

Öğrenciler çok çeşitli ders dışı etkinliklere ve sporlara erişebilir. AZBİ’de öğrenciler için 100’den fazla kulüp bulunmaktadır. Kulüpler voleybol, basketbol, ​​masa tenisi, atletizm ve futbol gibi oyunlar aracılığıyla öğrenciler arasında sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik eder. Üniversitede ayrıca öğrenci ihtiyaçlarını üniversite yönetimi önünde temsil edecek bir öğrenci konseyi bulunmaktadır. Tüm bu faaliyetler, AZBI’yi Azerbaycan’ın en iyi üniversitelerinden biri haline getirmeye yardımcı oluyor.

AZBI, Azerbaycan’ın her yerinden ve dünyanın her yerinden 40.000’in üzerinde yerleşik ve yerleşik olmayan öğrencisi ile Azerbaycan’ın en büyük üniversitelerinden biridir. AZBİ’de her yıl binlerce lisans ve yüksek lisans öğrencisi dünya standartlarında eğitim almaktadır. Üniversite, öğrencilerinin çok yönlü bireyler olmalarına yardımcı olmak için çok çeşitli ders dışı etkinlikler sunar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!