Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Devlet İktisat Üniversitesi – Azerbaycan

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Eğitim dili Türkiye Türkçesidir. Dersler Türkiye Türkçesi ile yürütüldüğü için hazırlık sınıfı bulunmamaktadır. Bakü Şehrindedir. Eğitim-öğretim yılında ücreti yıllık 4000 ABD Dolarıdır ve üç taksitte; kayıt sırasında 2000 ABD doları, 15 Ocak'a kadar 1000 ABD dolar,15 Nisan'a...

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Bölümleri

İşletme ve Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi: 1618 ABD,
Pazarlama ve Uluslararası Ticaret: 1860 ABD
İstatistik programı: 1240 ABD Doları’dır.

Seçenek Bölümler

• Sayısal 2
• İstatistik (4 Yıllık) (SAY2)
• Eşit Ağırlık 2
• İşletme (4 Yıllık) (EA2) (İşletme Yönetimi)
• İşletme (4 Yıllık) (EA2) (İşletme Yönetimi)(Burslu)
• Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi (4 Yıllık) (EA2)
• Uluslararası Ticaret (4 Yıllık) (EA2)
• Uluslararası Ticaret (4 Yıllık) (EA2) (Burslu)
• Pazarlama (4 Yıllık) (EA2)

Eğitim dili Türkiye Türkçesidir. Dersler Türkiye Türkçesi ile yürütüldüğü için hazırlık sınıfı bulunmamaktadır. Bakü Şehrindedir. Eğitim-öğretim yılında
ücreti yıllık 4000 ABD Dolarıdır ve üç taksitte; kayıt sırasında 2000 ABD doları, 15 Ocak’a kadar 1000 ABD dolar,15 Nisan’a kadar 1000 ABD dolar şeklinde ödenmelidir.

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın banka hesap numaralarına veya vakıf merkezine yatırılmalıdır. Kayıttan sonra, sebebi ne olursa olsun, eğitimi terk edenler veya ara sınıflarda yatay geçiş yapanlar, o yılın öğrenim harcını tamamen ödemek zorundadırlar. Türk dünyası İşletme Fakültesinde Bulunan bölümlerde hazırlık eğitimi yoktur.

Hazırlık Programı
Eğitim dili Azerice ve Rusçadır. Hazırlık eğitimi üniversite bünyesinde verilmektedir.
Hazırlık eğitim ücreti
400 ABD Dolarıdır . Lisans 1000 dolar.

uluslararası ekonomi ilişkileri – Uluslararası ticaret

İşletme – ekonomi – bilgisayar uygulamalı Ekonomi – istatistik – pazarlama –

Yurt İmkânı
Üniversitede yurt imkânı yoktur.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler

• 2010 ÖSYS sonuçlarına göre yerleştiği yeri gösteren bilgisayar çıktısı (3 adet)

• Lise diploması (Aslı ve 2 adet noter tasdikli kopyası)

• Savcılık (sabıka sorgulaması) belgesi, (1 asıl, 2 fotokopi)

• İkametgâh belgesi (Nüfus müdürlüğü veya muhtarlıktan 3 adet)

• Nüfus cüzdanı sureti (Nüfus müdürlüğü veya muhtarlıktan 3 adet)

• Son altı ay içinde, önden, başı açık, gözlüksüz adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 20 adet 4,5 Ebatlarında

• Sağlık raporu (Sağlık ocağı veya herhangi bir devlet hastanesinden)

• Askerlik Durum Belgesi

• Eliza testi (Gidilecek ülkeye girişte isteyebilirler.)

• Pasaport (Öğrencilerimiz ÖSYM aracılığıyla yerleştikleri için harçsız pasaport alırlar. Pasaporta Kayıt belgesi ve ÖSYM Yerleşme Sonuç Belgesi‘yle müracaat edilmesini tavsiye ederiz)

• Vize (Kayıt sırasında, ilgili ülke konsolosluğuna hitaben yazıymış vize talep yazısı vereceğiz. Vizeye bu yazıyla başvurulması gerekir)

Azerbaycan, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde yer alan bir ülkedir. Aynı zamanda nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan Müslüman inancının bir parçasıdır. Azerbaycan son 20 yılda eğitim açısından üst sıralarda yer aldı. 2015 Küresel Kalite Üniversite Sıralamasına göre, Bakü Devlet Üniversitesi dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer aldı. Üniversite uygun fiyata öğrencilerine mükemmel bir eğitim sunuyor.

Her üniversitenin farklı bir misyonu ve karakteri var. Bakü’de derslerin çoğu üniversite düzeyinde yapılmaktadır. Ancak, derece arayan öğrenciler için birkaç kolej de vardır. Ek olarak, çeşitli çalışma alanlarını öğretmek için birkaç fakülte vardır. Bu farklı öğrenme düzeylerinin her biri, öğrenciler için farklı bir ortam yaratır. Buna güvenli ve bakımlı bir kampüsün yanı sıra yetkin öğretmenler ve rehberlik danışmanları dahildir.

Öğrenciler devlet üniversitelerinde uygun fiyatlı ve kaliteli eğitim bulurlar. Özel üniversitelerin aksine, devlet üniversiteleri işletme maliyetlerini karşılamak için hükümetten fon alır. Ayrıca, çoğu devlet çalışanı, mükemmel öğrenim oranları ve sosyal yardım paketleri nedeniyle bu okullara devam etmektedir. Ayrıca, devlet üniversitelerinden alınan tüm dereceler dünyadaki diğer üniversiteler tarafından tanınmaktadır. Bu, mezunların lisans programlarını tamamladıktan sonra kolayca iyi ücretli ve sosyal yardımlarla iş bulmalarını sağlar.

Devlet, ülke genelindeki üniversitelerin finansmanında ve düzenlenmesinde önemli bir rol oynar. Eğitim Bakanlığı, Azerbaycan’daki tüm eğitim kurumları üzerinde genel kontrole sahiptir. Her üniversite düzeyinde öğretilebilecek ders kitapları, öğretim üyeleri ve dersler için standartlar belirlerler. Ayrıca tüm devlet çalışanları her yıl devlet üniversitelerinde öğretmen olmak için eğitim görmektedir. Bu, her yıl öğretmen yetiştirme programlarında yüksek standartlar ve kalite kontrolü sağlar.

Azerbaycan’da devlet üniversitesine gitmenin diğer ülkelere göre birçok avantajı vardır. Öğrenciler uygun fiyata yüksek kaliteli eğitime erişebilir. Ayrıca, devlet katılımı, eğitimin her seviyesinde öğretim için yüksek bir standart sağlar. Ek olarak, Azerbaycan üniversitelerinden alınan dereceler dünya çapında kolayca tanınabilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!