Azerbaycan Cumhurbaşkanı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Ülkenin gelenek ve görenekleri devlet yönetiminde de görülmektedir. Aynı aile içeresinden gelen devlet adamların sayısı son yıllarda oldukça fazladır. Şu anki cumhurbaşkanı 2003 yılında göreve gelen İlhan Aliyev’dir. İki ülkenin ortak tarihi ve kültürünün olması, aynı zamanda birçok ticaret...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Ülkenin gelenek ve görenekleri devlet yönetiminde de görülmektedir. Aynı aile içeresinden gelen devlet adamların sayısı son yıllarda oldukça fazladır. Şu anki cumhurbaşkanı 2003 yılında göreve gelen İlhan Aliyev’dir. İki ülkenin ortak tarihi ve kültürünün olması, aynı zamanda birçok ticaret anlaşmasının bulunması ülkeler arası bağları daha da güçlü kılıyor. Azerbaycan vatandaşlarını ülkemiz insanlarına bakış açıları oldukça dostanedir. Özellikle bu bakış açılarını etkileyen faktörler ortak bir tarihe sahip olmamız, aynı dini inanışlar içerisinde olmamız ve aynı ırktan gelen insanlar olmamızdır. Oraya yaşamak için giden vatandaşlarımız ülkeye adaptasyon yaşarken hiç zorluk çekmemektedirler.

Aliyev Ailesi

Dil olarak farklı bir yapıya sahip dil kullansalar da insanların sıcaklığı adaptasyonu kolaylaştırmıştır. Bu bölgeye okumaya gelen öğrencilerin karşılaştıkları garip bir durum ise yıllardır Azerbaycan cumhurbaşkanının aynı aileden gelmesi durumudur. Ülkenin en güçlü ailesi olan Aliyev ailesi 2003 yılından bu yana cumhurbaşkanlığı yapan İlham Aliyev’in ailesidir. Azerbaycan ve ülkemiz eskiye dayanan bir kardeşlik bağı içerisindedir. Bu durum temel alındığında karşılıklı ülke vatandaşlarının birbirleriyle olan ilişkileri bu durumdan son derece pozitif ayrılmıştır. İki ülke arasındaki her konuda bağı arttıran bu durum son yıllarda daha da gelişme göstermektedir. Ülkelerin ortak bir tarihi yapıdan gelmesi, eskiden aynı milletin vatandaşı olmaları kardeşliğin her gün gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Güçlü ekonomik bağlantıları bulunan bu iki ülke arasında başkanlar sayesinde ilerleyen dönemde yeni ticari anlaşmalar olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!