Azerbaycan Bakü Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Bakü Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Bakü Ressamlık Akademisi, Öğrenim Ücreti: Eğitim ücreti 500-900 ABD Dolarıdır.Hazırlık Programı: Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 450 ABD Dolarıdır.Yurt imkanı; Üniversitede yurt imkanı vardır. Ücreti aylik 150 ABD Dolarıdır.

Azerbaycan Bakü Ressamlık Akademisi

Öğrenim Ücreti

Eğitim ücreti 500-900 ABD Dolarıdır.

Hazırlık Programı
Hazırlık eğitimi vardır. Hazırlık eğitimi ücreti 450 ABD Dolarıdır.

Yurt imkanı
Üniversitede yurt imkanı vardır. Ücreti aylik 150 ABD Dolarıdır.

Resim sanatı her zaman dünya kültürünün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Mağara resimlerinden gerçekçiliğe kadar resim, her nesle güzellik ve gelenekler getirmiştir. Resim ayrıca insanın hayal gücünü şekillendirmeye ve fikirleri diğer insanlara iletmeye yardımcı oldu. Ancak, okullarda nadiren resim öğretilir; stüdyolar sanat topluluklarının kendileri tarafından yönetilmelidir. Azeri Güzel Sanatlar Akademisi (AAFA) bu nedenle sanatın korunması açısından çok önemlidir.

AAFA, 1941 yılında Nazi işgali altında Azerbaycan güzel sanatlarını geliştirmek isteyen sanatçılar tarafından kurulmuştur. Başlangıçta, sanat eğitimi sadece Bakü’de mevcuttu, ancak daha sonra Gence’de güzel sanatlarda yüksek öğrenimi sağlamak için bir üniversite inşa edildi. Şu anda, akademide resim, heykel ve mimarlık dahil olmak üzere 15 ana ders verilmektedir. Azerbaycan’ın her yerinden öğrenciler bu kurumun bir parçası olmak için başvurabilirler ve uluslararası öğrenciler de başvurabilirler. Ancak, sadece Azerbaycan vatandaşları akademiye katılmak için devlet fonlarından yararlanabilirler.

Elmar Aleshin, MirziyHasan Shahbaz, Kamila Isberg ve Natiq Aliyev dahil olmak üzere birçok önemli sanatçı AAFA’ya katıldı. Hatta bazıları akademide profesör oldu ve binlerce öğrenciye sanatsal çabalarında rehberlik etti. Bu öğrencilerin çoğu, eserleri için ulusal ve uluslararası ödüller kazandı. En dikkate değer eserlerinden bazıları, MirziyHasan Shahbaz’ın Azerbaycan tarihini betimleyen resimleri ve Kamila Isberg’in gerçekçi ergen portreleridir. Bunun gibi sanatçılar inanılmaz becerilere sahip olsalar da, zanaatlarını mükemmelleştirmek için yine de rehberliğe ihtiyaçları var; AAFA’daki profesörlerin mükemmel olduğu yer burasıdır.

AAFA, akademiden birkaç genç sanatçının yeteneklerini sergileyen National Geographic Wild ve Global Superheroes: Azerbaycanlı Sanatçılar gibi birçok TV programında yer aldı. Gösteride Natiq Aliyev’in birkaç eseri yer aldı ve Aleshin’in becerilerinin böylesine karmaşık bir projeyi tamamlamak için nasıl gerekli olduğunu gösterdi. Bu aynı zamanda uluslararası işbirliğinin bir ülke için nasıl olumlu bir değişiklik getirebileceğini de gösterdi – bu durumda, Azerbaycan ve ABD Washington DC’de bir Azerbaycan Büyükelçiliği sanat sergisine ev sahipliği yapmak için birlikte çalıştı.

Birçok kişi AAFA’yı en iyi sanat akademilerinden biri olarak görüyor Ortadoğu’da ünlü olduğu için mezunları arasında birçok ünlü sanatçı yer alıyor. Öğrenci topluluğu çoğunlukla, AAFA’ya devam ederken aynı zamanda liseden yeni mezun olan veya üniversiteye başlayan genç yetişkinlerden oluşur. Bu, AATA’nın güzel sanatlar hareketinin bir parçası olmak isteyen hem genç hem de yaşlı sanatçıları bulmasını kolaylaştırıyor. Bazı sanatçılar Elmar Aleshin gibi profesyonel olmak için AAFA’da eğitim alırken, diğerleri bunu sadece eğlence için veya üniversite müfredatlarının bir parçası olarak yapıyor. Her iki durumda da, böylesine büyük bir yetenek havuzuna sahip olmak, Azerbaycan sanatının gelişimi için inanılmaz derecede faydalıdır.

Azeri Güzel Sanatlar Akademisi, ünlü sanatçılar üretme konusunda uzun bir geçmişi olan Azerbaycan’daki en büyük sanat akademilerinden biridir. Hem ulusal hem de uluslararası yetenekler bu derslere düzenli olarak katılır; Bu, Azerbaycan güzel sanatlarının hem yaratıcı hem de eğitici olarak gelişmesine yardımcı olur. Ayrıca bu, Azerbaycan kültürünün birçok sanatsal ifade biçimiyle gelecek nesillere aktarılmasını sağlar.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!