Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Müzik Akademisi – Bakü

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi, Opera stüdyosunda verilmektedir, kütüphane, kayıt kabini, öğrenci konseyi, bilimsel laboratuarlar bulunmaktadır. Bilim olarak ("restorasyon ve eski müzik aletleri geliştirilmesi" ve "ağız müzik araştırma sorunları"), lisansüstü bölüm öğretim nitelikli olarak verilmektedir. BMA 1991...

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi

Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi, Opera stüdyosunda verilmektedir, kütüphane, kayıt kabini, öğrenci konseyi, bilimsel laboratuarlar bulunmaktadır. Bilim olarak (“restorasyon ve eski müzik aletleri geliştirilmesi” ve “ağız müzik araştırma sorunları”), lisansüstü bölüm öğretim nitelikli olarak verilmektedir. BMA 1991 yılından itibaren serbest olarak verilmektedir. 7 doktor, 49 yüksek lisans, 52 Asistan, 58 (Ph. D.) çalışmaları da dahil olmak üzere Akademide şu anda 315 öğretmen bulunmaktadır. Müzik BMA çok verimli bir ilişki içinde yüksek öğretim kurumları oluşturulmaktadır. Mezunları BMA Kültür ve Milli Eğitim Bakanlığı sistemine göre eğitim verilmektedir.

Bakû Müzik Akademisi (1995, Azerbaycan Devlet Konservatuarı ile 1921 yılında kuruldu. Organizasyon yükseköğretim kurumlarının Konservatuarı en eski cumhuriyeti, bestecisi Hacıbeyov hizmetleri bir süre hizmet verdi. Piyano, şan, orkestra, teori, kompozisyon ve Doğu müzikleri 6 konservatuarı bulunmaktadır. 1920 yılından itibaren 1930–1970 yılında Profesyonel Piyano, Müzik teorisi ve Azerbaycan Halk, Rüzgâr ve Vurmalı çalgılar, Gitar,Kompozisyon, Müzik tarihi, Müzik teorisi, dirijorluğu Koro, Halk Müzik Aletleri ve Tarihçesi odası Trupları. İstisnai rolüne BMA gelişiminde Azerbaycan müzik kültürü. Çeşitli Azerbaycan Müzik Akademisi olarak ünlü müzisyenler, besteciler öğretmelerden bazıları şunlardır.

Hacıbeyov, Bülbül, Shahram, B. Karaqiçeva, Q.Şaroyev, Rudolf L. L. Rastrapoviç, G. Garayev, S. Hacıbeyov, C. Cahangirov, S. Rustamov, P. Brener, R. Atakishiyev, E. Safarova Akademi öğretmenlerin C. Hajiyev, A. Melikov, T. Guliyev, X. Gasimova, S. Aleskerov, Mirza K. F. Badalbeyli, V. Adigozalov, A. Rzayev, A. Babayev, R. Guliyev müzisyenler bilinir. Şu anda Azerbaycan Müzik Akademisi 19 – BMA – 4 fakültesi şunlardır: piyano, şan, tarihi ve teorisi, IAF. Azerbaycan Müzik Akademimizde Konservatuar mezunu öğrencilerimize direk kabul özel guruplarımızın kontenjanı merkezimizde açılmıştır. Eğitim Azerbaycan ve Rus dilleri ile verilmektedir.

Bölümler

• Piyano
• Klavsen
• Keman
• violo
• Viyolonsel
• kontrbas
• Flüt
• qoboy
• Klarnet
• Fagot
• Fransız Horn
• Trompet
• Trombon
• Tuba
• Arp
• Drama(perküsyon)
• Tar, keman
• Klasik Vokal
• Şan
• Müzikbilim
• Besteci

Müzik toplumda hayati bir rol oynar. Sosyal toplantıları canlandırabilir ve insanların kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olabilir. Hatta insanlar gitar, keman ve piyano gibi enstrümanları kullanarak müzik yaparlar. Bazı müzik türleri arasında caz, rock, country ve elektronik dans müziği bulunur. Müzik eğitimi modern yaşamın hayati bir parçası haline geldi ve pek çok ülkenin tüm çocuklarının kaliteli bir müzik eğitimi almalarını sağlamak için çalışmasına şaşmamalı.

Azerbaycan hükümeti müziğe çok fazla kaynak ayırıyor. Eğitim. Okullar genellikle müzik derslerini normal müfredatlarının bir parçası olarak içerir. Öğretmenler ayrıca öğrencilerinin yeteneklerini sergilemek için ülkenin farklı yerlerinde yıllık müzik festivalleri düzenler. Bu festivallerde Azerbaycan’ın dört bir yanından gruplar binlerce kişinin önünde sahne alıyor. Festivallerden sonra öğretmenler, her semtte en iyi müzisyenin kim olduğunu belirlemek için performansları değerlendirir. Bu sistem, ülke çapında yetenek geliştirmede son derece iyi çalışıyor. Herkes müzik aletlerinin nasıl çalınacağını öğrenmek için bolca deneyime ve fırsata sahip oluyor.

Müzik eğitimiyle ilgilenen birçok insan Azerbaycan’da yaşıyor, ancak müzisyen olarak deneyim kazanmaları için çok fazla pozlama yok. Bunu düzeltmek için birkaç müzisyen, öğrencilerin temel müzik kavramlarını öğrenebilecekleri çevrimiçi kurslar düzenler. Bu kurslar ücretsizdir ve internet üzerinden video veya metin formatında edinilebilir. Bu kurslar özellikle Azerbaycan’ın müzik okullarından uzakta yaşayan öğrenciler için faydalıdır – öğrencilerin evden çıkmadan ve pahalı eğitmenler olmadan öğrenmelerini sağlar.

Azerbaycan’ı diğer ülkelerden ayıran bir başka şey de tanıtım ve desteklemeye verilen önemdir. canlı müzisyenlik Dünyanın her yerinden müzisyenler, Bakü ve Gence’deki yıllık festivallerde akustik ve elektrikli enstrümanlarda popüler Azerbaycan şarkılarını çalmaya geliyor. Bu festivaller, Azerbaycan müziğini bizzat yaşamak isteyen dünyanın her yerinden binlerce hayranı kendine çekiyor. Bu uluslararası etkinliklerin yanı sıra, daha küçük Azerbaycan şehirlerinde yerel müzisyenliği teşvik eden yerli festivaller de var. Her iki tür etkinlik de çağdaş Azerbaycan müziğine küresel ilginin yayılmasına yardımcı olurken aynı zamanda yerel kültürü de güçlendirdi.

Müzik eğitimi, artan devlet desteği ve gelişmekte olan müzisyenlik için çevrimiçi araçlar sayesinde Azerbaycan genelinde popülerlik kazanıyor. Ülke, her yıl dersleri, konserleri ve uluslararası etkinlikleriyle Azerbaycan müziğine ilgiyi yaymaya hazır çok sayıda yetenekli müzisyene sahiptir. Müziğin insanları ortak bir ilgi etrafında birleştirmenin bir yolu vardır, bu yüzden onu okul müfredatına eklemek sadece bu sahnede yer alan herkese fayda sağlayabilir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!